Kapitán Kutlák pokračuje v Motoru, do Havířova se vrací brankář Bláha

Foto: hcmotor.cz

Tomáš Doležal před pár dny prodloužil smlouvu v Přerově, Jan Starý zase v Prostějově. Dnes se k nim přidal českobudějovický kapitán Zdeněk Kutlák, jenž se s vedením Motoru dohodl na novém ročním kontraktu. A podepisovalo se také v Havířově, AZet do branky získal motoráka Ondřeje Bláhu.

NHL 20

Zdeněk Kutlák má už ve sbírce juniorský titul mistra světa, stříbro i bronz ze seniorského MS, dva tituly v mezinárodní EBEL či starty v NHL a KHL. Přesto si chce osmatřicetiletý obránce splnit ještě jeden velký sen, rád by vrátil mateřský Motor zpátky mezi tuzemskou elitu. Letos to nevyšlo, i proto českobudějovický kapitán podepsal s vedením klubu nový roční kontrakt.

"Zdeněk je ostřílený, zkušený obránce a já jsem moc stál o to, aby v Motoru pokračoval."

"Zdeněk je ostříleným, zkušeným obráncem a já jsem moc stál o to, aby v Motoru pokračoval. Věřím, že kolem něj můžeme postavit silnou obranu, pokud využijeme jeho zkušeností jak na ledě, tak v kabině," hlásí na klubovém webu hlavní trenér Václav Prospal, který si od Kutláka hodně slibuje. Aby taky ne, už v minulé sezoně byl tahounem a zaskvěl se 27 body.

V Motoru končí 16 hráčů! Vampola uzavřel kariéru, Nedorost odchází »

Jihočeši po semifinálovém neúspěchu udělali pořádnou čistku, po změně kouče přišla na řadu také výrazná obměna hráčského kádru. Na jihu Čech skončilo ze současného týmu celkem 16 borců. Mezi nimi třeba také Petra Vampola, jenž se rozhodl ukončit bohatou hráčskou kariéru, či Václav Nedorost, jehož zlákala jiná nabídka. Motor vsadí na výrazně omlazený tým.

Mezi borci, kteří opouštějí České Budějovice, je také brankář Ondřej Bláha. Ten má o novém angažmá jasno, v následující sezoně WSM Ligy bude oblékat dres Havířova. „A je to! Teď už jsem v AZetu, těším se na vás,“ vzkazuje po pátečním podpisu nové smlouvy havířovským fanouškům, kteří si pětadvacetiletého gólmana v uplynulém ročníku 2017-18 hodně oblíbili.

„A je to! Teď už jsem v AZetu, těším se na vás.“

„Blaženo, díky!“ loučili se s ním na konci ledna, kdy se po takřka po čtyřech měsících vracel na jih Čech. Havířov získal Ondřeje Bláhu v rozběhnuté sezoně, od října do ledna odchytal za AZet 27 utkání s průměrem 2,38 inkasované branky na zápas a úspěšností 91,58 procenta. Navrch vychytal tři čistá konta a výrazně přispěl k tomu, že se v Havířově hrálo čtvrtfinále.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz