Kapitán Geier o fans: Neskuteční, pobláznění! Medaili teď vem čert

Foto: paraostrava2019.cz

4. května 2019, 17:12

Adam Bagar

Na vysněnou medaili nedosáhli, přesto čeští para hokejisté na domácí šampionát v Ostravě nejspíš nikdy nezapomenou. Hlavně díky fantastické atmosféře, také bitvu o bronz s Korejci sledovalo rekordních 8600 fanoušků! „Co se tady během celého MS dělo, bylo neskutečné,“ těší přes porážku 1:4 kapitána českého národního týmu Michala Geiera.

Aplikace Tipsport extraligy

Co rozhodlo zápas o bronz?
Turnaj byl dlouhý, pro nás to bylo fyzické namáhavé. Věděli jsme, že Korejci budou líp připraveni, jejich hvězdy v semifinále odpočívaly. Chtěli jsme si užít zápas s Amerikou, museli jsme nastoupit všichni, protože fanoušci byli neskuteční. Teď jsme trošku tahali za kratší konec. Korejci proměňovali brejky, na které měli hodně času, útočili na Michala Vápenku ve třech. S tím se moc dělat nedá. Pak za stavu 1:2 jsme šli do přesilovky, měli jsme tam šance, trefili břevno, taky při nás trošku stála smůlu. Kdyby se nám podařilo vyrovnat na 2:2, tak si myslím, že by byl průběh jiný a oni by se rozklepali.

V čem byli Korejci nejvíc nepříjemní? Rychlostí?
Hráli jsme s nimi už na paralympiádě. Před rokem to byl důležitý zápas hned při vstupu do turnaje a chtěli jsme jim teď vrátit porážku. Věděli jsme, že mají šikovné kluky, staví to na rychlosti. A šlo to vidět. Přečíslili nás a chodili na vápna ve třech.

Foto: paraostrava2019.cz

Jak daleko podle vás byla medaile?
Cítili jsme, že byla kousek. Měli jsme sen zahrát si o cenný kov, protože to je něco neskutečného. Můj osobní sen to byl taky. Jsem rád, že tým vypadal s přípravou úplně jinak, byl v něm úplně jiný duch. To bylo neskutečné. Teď v hlavě máme smutek, protože si medaili na krk nepověsíme, ale děkuju hlavně lidem. Medaili teď vem čert. (směje se)

Co říkáte na atmosféru v aréně?
To se ani zhodnotit nedá. Prostě famózní. To, co tady bylo, je nepopsatelná pohádka. Když jsme nastoupili při prvním zápase na rozbruslení a byla tady tak tisícovka diváků, tak jsme si říkali: Jo, tři tisíce tu budou, je to paráda. Pak jsme nastoupili a bylo skoro plno. To bylo neskutečné. Vystupňovalo se to. Lidi se chytli, říkali jsme si, že se asi zbláznili. Co se tady dělo... Mobily drnčily, sociální sítě, všude se o tom mluvilo. Klobouk dolů před organizátory celého turnaje. Užívali jsme si to, i mezinárodní paralympijský výbor si chodil fotit fronty na para hokej. Taky si klepali na čelo, co se tady děje.

Foto: paraostrava2019.cz

Po paralympiádě jste říkal, že je to vrchol, který už dál posunout nejde. Nebylo domácí MS přece jen výš díky tomu, co se v Ostravě dělo?
Byla to taková česká paralympiáda jenom pro nás. Co se tady dělo, bylo neskutečné. Když se podíváme na historii MS, malé zimáčky, bylo hodně lidí, atmosféra byla pěkná, ale tady se fandilo nejenom nám. To je prostě neskutečné. Jestli to slyší mladí kluci s hendikepem, ať zatrénují, kontaktují nás, na sociálních sítích mateřské kluby. Strašně moc si přeju, aby to byla vstupenka pro nové lidi do para hokeje. Když ne teď, tak nevím, kdy jindy.

Takže myslíte, že šampionát může pomoct para hokeji?
Já doufám, že ano. Lidé byli pobláznění. Jiné slovo v paměti nenajdu. Doufám, že se to teď rozjede, že se nikdo nebude bát nás kontaktovat a jednou si to užijeme třeba společně.

Během sezony jste měl zdravotní problémy, takže parádní tečka za ní?
Měl jsem problémy s klíční kostí, která mi vyskočila. Takže jsem se bál, aby to nebylo něco vážnějšího, nějaký problém se šlachou, se svalem. Nechal jsem to pořádně zregenerovat, měsíc si odpočinul. A když přišla příležitost, že se bude trénovat daleko více a přistoupí se na naše podmínky, tak jsem si říkal, že to vezmu za pačesy. Jsem v klasickém zaměstnaneckém poměru, tak jsem si řekl, že ten dám teď stranou a obuju se do toho. Jsem rád, že jsem to udělal.

Foto: paraostrava2019.cz

Byl jste nejlepším střelcem týmu, takže i v tomto směru jste si turnaj užil?
Užil jsem si ho moc. Jsem známý tím, že se hodně dostávám do šancí. Díky atmosféře mi to lepilo, padalo to. Myslím, že jsem dal pěkné góly, pobavil diváky, jsem za to strašně rád. Ale je to kolektivní sport. Už odmalička jsem chtěl kolektivní sport dělat, takže to nezáleží jenom na mně. Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct, ale je to zásluha všech.

Máte představy, jak teď bude vypadat tým?
Bohužel se teď v kabině rozloučil Zdenda Šafránek. Jestli se pak ještě někdo rozhodne pro konec, nedokážu říct. S týmem si musíme sednout. Věřím, že to bude odrazový můstek, abychom ukázali, že jsme na dobré cestě. Měli jsme super přípravu, podmínky na profi úrovni. Snad v tom budeme pokračovat dál. Je to jediná možnost, abychom se udrželi v top čtyřce, protože přijdou další týmy jako Rusko, Čína.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz