Kantor má formu, chybí ale Holík. Vyřadí Prostějov velkého rivala?

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Prostějov v létě posílil, zařadil se k favoritům soutěže a v souvislosti s jeho ambicemi se dokonce skloňovala baráž. Pro play off si však Jestřábi nevybojovali dobrou výchozí pozici. Skončili sedmí a musí do předkola, kde je čeká Přerov s Kamilem Přecechtělem na střídačce.

Fanshop

Preview k předkolu WSM Ligy – LHK Jestřábi Prostějov vs. HC ZUBR Přerov.

Přecechtěl vedl Prostějov do 10. listopadu loňského roku, kdy byl po vysoké porážce 1:9 v Českých Budějovicích odvolán. Jestřábi udělali i další změny, jejich výkony, výsledky a tabulkové postavení se ale zhoršily. 

Deset kol před koncem základní části byl proto odvolán i trenérský nástupce Pavel Arnošt. Do realizačního týmu se vrátil Jiří Vykoukal, sportovní manažer a bývalý Přecechtělův asistent. Přecechtěl se mezitím ujal nedalekého Přerova.

Co osud nechtěl, oba hanácké týmy se utkají v prvním kole play off. Úvodní buly třaskavého derby padne ve čtvrtek večer.

Jestřábům bude s největší pravděpodobností chybět Aleš Holík, klíčový obránce týmu a autor třinácti branek. V základní části měl Prostějov i díky Holíkově přehledu nejlepší přesilovky soutěže. Jak moc bude jeho ztráta znát?

Vzájemné zápasy s Přerovem
Přerov 2:3pr. Prostějov
Prostějov 3:2pr. Přerov
Přerov 5:0 Prostějov
Prostějov 3:5 Přerov 

Tip Hokej.cz: čtvrtfinále

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Soupiska

Brankáři: Pavel Kantor, Jakub Neužil, Adam Barvík, Milan Klouček, Dominik Groh, Daniel Šimonů

Obránci: Tomáš Protivný, Alexandr Grebeňuk, Petr Štindl, Vojtěch Zadražil, Jiří Vokurka, Daniel Kolář, Tomáš Kvapil, Tomáš Pařízek, Aleš Holík

Útočníci: Lukáš Luňák, Matouš Venkrbec, Marek Indra, Radim Matuš, Jakub Šlahař, Lukáš Žálčík, Lukáš Krejčík, Ondřej Fiala, Jan Rudovský, Martin Novák, Marek Švec, Jiří Hozák, Vojtěch Augustin, Matěj Zabloudil, Robin Medek

Pohled Hokej.cz

Brankáři (11/15): Výkony Pavla Kantora, předsezonní posily z Vítkovic, zůstávaly za očekáváním. Ve druhé polovině ledna dokonce strávil šest zápasů na střídačce. Pak se ale zranil jeho kolega Jakub Neužil a Kantor šel zpátky do branky. Vedl si výtečně a rozhodoval zápasy. Formu si načasoval skvěle. 

Obránci (7/15): Ztráta Aleše Holíka, beka číslo jedna, je citelná. Defenzivní úkoly obstarají Tomáš Protivný a Daniel Kolář. Nadstandardním obráncem je Petr Štindl. Oproti loňské průlomové sezoně se Alexandr Grebeňuk hledá, play off je ale jiná soutěž. Během přestupové uzávěrky přišel ze zámoří Tomáš Pařízek. Dobré hodnocení +/- mají Vojtěch Zadražil a Tomáš Kvapil.

Útočníci (10/15): Útočné řady Jestřábů se v průběhu sezony obměnily. Největší síla Prostějova ale nadále zůstává právě v ofenzivě. Více gólů daly v základní části pouze České Budějovice. Na druhém místě kanadského bodování WSM Ligy skončil Martin Novák, který umí i skvěle bránit a nenechává se vylučovat. V desítce nejproduktivnějších hráčů se umístil také všestranný Lukáš Krejčík. Na křídle s nimi hraje Jan Rudovský. V závěru základní části rozhodoval zápasy nově složený útok s Radimem Matušem, Jakubem Šlahařem a Lukášem Žálčíkem. Klíčové bude, aby se do dobré formy vrátil Matouš Venkrbec, který v posledních kolech moc nebodoval. Spoustu práce na ledě odvádí Lukáš Luňák. Z Velké Británie se vrátil důrazný Marek Indra. V některých zápasech spadl do čtvrté formace Ondřej Fiala, od kterého se čekalo víc. Vždyť v minulé sezoně pomohl Znojmu ke stříbrné medaili v mezinárodní EBEL. V posledních zápasech ale šly Fialovy výkony nahoru. Výborně hraje nebojácný Marek Švec. Mladický elán reprezentují Vojtěch Augustin s Jiřím Hozákem.

Přesilové hry (2/3): Hanáci měli nejefektivnější přesilovky ze všech týmů WSM Ligy. Průměrně skórovali v každé páté. Na modré čáře hrozil Aleš Holík, který umí tvrdě zakončit i vymyslet gólovou přihrávku. O góly se starali také Martin Novák s Lukášem Krejčíkem. Šestkrát se v početních výhodách trefil Matouš Venkrbec, pětkrát Jan Rudovský a čtyřikrát Jakub Šlahař. Proč tedy není hodnocení s plným počtem bodů? Protože je Aleš Holík na marodce. 

Samostatné nájezdy (2/3): Prostějov vyhrál tři z pěti zápasů, které rozhodovaly samostatné nájezdy. O vítězné góly se podělili Jiří Půhoný (nyní Slavia), Lukáš Krejčík a Lukáš Luňák.

Aktuální forma (2/3): Po návratu Jiřího Vykoukala na střídačku a odvolání Pavla Arnošta se výsledky Prostějova zlepšily – vyhrál šest z deseti utkání. Přímý postup už si ale zajistit nedokázal. V předkole ho čeká sousední Přerov a v případě postupu Jihlava.

Ostatní (2/5): Říká se, že derby nemá favorita. Přerov se bude chtít na Prostějov vytáhnout – zvláště, když realizačnímu týmu šéfuje Kamil Přecechtěl, který byl v listopadu odvolán ze střídačky Jestřábů.

Celkem: 36/59 
Hodnocení Přerova podle Hokej.cz (viz článek): 30/59

Tři opory

Martin Novák – Pavel Kantor – Lukáš Žálčík.

Martin Novák – Pavel Kantor – Lukáš Žálčík. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Porovnání s Přerovem

Úspěšnost přesilovek: 
Přerov (14,06 %), 
Prostějov (20,69 %).

Úspěšnost oslabení: 
Přerov (84,31 %), 
Prostějov (85,71 %).

Skóre ze základní části: 
Přerov (136:143, - 7), 
Prostějov (162:155, + 7).

Návštěvnost: 
Přerov (2 117 diváků), 
Prostějov (1 697 diváků).

Střely za zápas: 
Přerov (34,08 střel), 
Prostějov (31,71 střel).

Trestné minuty: 
Přerov (782 TM), 
Prostějov (664 TM).

Bilance z posledních 10 zápasů: 
Přerov (3 výhry, 7 porážek), 
Prostějov (6 výher, 4 porážky).

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz