Kanonýr Zembol táhne Zubry. Proti Kometě rozhodne bojovnost, podotýká

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jakub Zembol. To jméno nahánělo řadě soupeřů Přerova v ELIOD Extralize dorostu hrůzu. Téměř dvoumetrový útočník, který k Zubrům na podzim přišel z Olomouce, totiž dosud dával jeden gól za druhým. Dokonce jich v modrožlutém dresu stihl nasázet víc, než odehrál zápasů. Teď už vyhlíží čtvrtfinále play off, ve kterém se Přerovští střetnou s Kometou Brno.

Carlson Hockey Games 2019 Brno

„Zem-bol, Zem-bol.“ Tak bude možná za pár let znít pokřik fanoušků v ochozech zimního stadionu. Pro patnáctiletého střelce je velkým vzorem karlovarský Tomáš Mikúš. „Dříve působil v Olomouci, kde jsem ho viděl hrát. Hlavně jsem se soustředil na jeho výborné bruslení a střelu,“ prozrazuje Jakub Zembol.

Druhá část příjmení mladého agilního hokejisty může foneticky znít podobně jako anglické slovo „ball“ – míč. Převedeno na hokejové poměry by se mohla vztahovat k puku, se kterým to přerovský snajpr rozhodně umí. První slabika „Zem“ by zase při určité míře fantazie mohla znamenat, že má cosi společného s půdou. Třeba, že se drží při zemi.

Ani pokora Jakubu Zembolovi skutečně nechybí. Nelétá v oblacích a pracuje pro tým. V Přerově se díky tomu vytvořila silná parta, proti níž není jednoduché obstát.

Změna trenérů pomohla, pan Verlík je pro mě nejlepší

Přerovský dorost musel o postup do play off bojovat v nadstavbě. Před soupeři měl poměrně komfortní náskok. Přesto se našel protivník, který na něj svým vítězným tažením dotíral. Vsetín. „Vnímali jsme, že se na nás zezdola tlačí. Myslím si však, že jsme to dobře zvládli a připravili se na závěr sezony,“ povídá tahoun Zembol, že se se spoluhráči nenechali rozhodit.

Jako prospěšná se ukázala být i změna na trenérském postu. Pavel Neuman s Petrem Dočkalem odešli zachraňovat juniorku, místo nich nastoupili k dorostencům Aleš Verlík, David Kudělka a Petr Školoud. „S jejich příchodem se změnila naše bojovnost. Konečně jsme začali hrát jako jeden tým, naše morálka se o hodně zlepšila,“ libuje si Zembol, že změna byla jen k lepšímu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ostříleného kouče Aleše Verlíka sám dobře zná. Potkávali se už na krajských výběrech. „Věděl jsem, co od něj čekat. Hodně mi sedí, je to pro mě nejlepší trenér,“ netají se.

Aklimatizace v Přerově, kam se přesunul z Olomouce, mu navzdory rozběhnuté sezoně dlouho netrvala. Prakticky celý tým totiž znal. Zvyknout si na sebe nebyl problém, ani pokud jde o spoluhráče z útočné formace.

„Až na nějaké výkyvy hodnotím dosavadní průběh sezony jako úspěšný. Náš cíl byl dostat se do play off, což se nám podařilo. V tomto směru to dopadlo dobře,“ prohlašuje Zembol. Svou dobrou formu potvrdil nedávno, v předposledním utkání nadstavby. Proti v té době nejtěžšímu možnému oponentovi ze Vsetína se blýskl hattrickem. Přerov celkově vyhrál vysoko 7:0.

Za hattrick pochvala i rýpanec se svačinkou

Zembol se poprvé trefil ve vlastním oslabení, když vypíchl puk vsetínskému obránci. Před dalším přesným zásahem obdržel kvalitní přihrávku z přerovských zadních řad a ujel do přečíslení. Hattrick dovršil poté, co spoluhráč z prvního útoku Miroslav Štíbr předložil puk před prázdnou bránu.

„Hattrick mě nic nestál, nemáme ani pokladníka. Přišla pochvala od trenéra a spoluhráči si rýpnuli, že jim budu muset přichystat nějakou svačinku,“ culí se 194 centimetrů vysoký útočník. Přesvědčivou výhru přičítal poctivé týmové souhře. „To byl rozdíl oproti předešlým zápasům se Vsetínem. Navíc k tomu podle mě Vsetín nepřistoupil úplně nejlépe. I to nám možná pomohlo,“ uvažuje Zembol.

Zkraje března se v Přerově dozvěděli, na koho narazí ve čtvrtfinále play off. Jakub Zembol zkušenosti se zápasy s brněnskou Kometou má. Klíč úspěchu vidí v bojovnosti. „Ta rozhodne, čekají nás těžké zápasy,“ tuší. Zubři startují sérii hranou na dvě vítězství na domácím ledě. „Může to být velká výhoda, ideální by bylo hned první zápas vyhrát,“ má jasno strůjce 30 přerovských gólů a 25 asistencí.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz