Kanko ukončil kariéru, zahrál si i v NHL

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Útočník Petr Kanko v osmatřiceti letech končí s profesionálním hokejem. Poslední čtyři sezony strávil v prvoligové Porubě, kde bude pokračovat v pozici maséra u A-týmu.

„Je čas jít dál,“ ví Kanko, jehož role a ice time v porubském týmu postupně klesaly a loni získal v sedmadvaceti zápasech jenom jednu asistenci. 

„Těším se na svou novou roli a zatím si ji plně užívám. Chci být platný i mimo led,“ naznačuje, že se dál hodlá starat o dobrou náladu v šatně.

„Skutečně tmelí partu a pomáhá i s běžnou každodenní agendou okolo svých nových svěřenců," potvrzují Ostravané na svém webu.

Největších úspěchů ve své kariéře dosáhl Kanko už na jejím startu. Zahrál si na mistrovstvích světa do osmnácti i dvaceti let a s Kitchenerem vyhrál prestižní Memorial Cup, což se dosud povedlo jen devíti dalším Čechům.

Skvělými výkony mezi juniory si Kanko řekl o pozornost klubů z NHL a na draftu v roce 2002 si ho z celkové 66. pozice zamluvilo Los Angeles.

S Kings následně podepsal i smlouvu, objevil v deseti zápasech NHL a dokonce skóroval. Jinak ale působil na farmě v AHL v Manchesteru.

V roce 2008 se vrátil do Česka. Dvě sezony strávil v Třinci, následovala štace v Ústí nad Labem, s nímž vyhrál první ligu, a se Znojmem si pro změnu vyzkoušel rakouskou EBEL.

Vyhlášený srdcař, dříč a bojovník, co se nebál shodit rukavice, působil také ve Frýdku-Místku nebo slovenské Žilině. K highligtům jeho kariéry patří rovněž postup s Havířovem do Chance ligy.

„Chtěl bych poděkovat především mámě a tátovi, kteří vždy stáli za mnou," loučí se Kanko. „A samozřejmě mé ženě a mému synovi za jejich neustálou podporu. A taky všem fanouškům, kteří mě hnali na ledě k lepším výkonům."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz