Kanko o porubské jízdě, odchodu z Havířova či vzpomínkách na NHL

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Čtyři zápasy, čtyři výhry, skóre 17:9 a překvapivé první místo tabulky! Nováček z Poruby vlétl do Chance ligy ve velkém stylu, když postupně porazil Kadaň, Kladno, Havířov a naposledy i Ústí nad Labem.

Plekanec Chance liga

„Zní to hezky, je to samozřejmě nad očekávání. Na druhou stranu s tím mančaftem, co zde máme, jsme nahoře oprávněně,“ pokyvuje spokojeně porubský útočník Petr Kanko.

Čekali jste, že byste jako nováček mohli mít takový snový start?
Je tady dost skvělých kluků, jsme super parta, sedli jsme si a vychází nám to. Nesmíme usnout na vavřínech, sezona je strašně dlouhá a může se stát cokoliv. Když teď budeme ze startu sbírat body, tak to bude dobré.

Kam až myslíte, že by Poruba mohla dojít?
To je ještě daleko. My jsme si dali před sezonou nějaké cíle, ale nebudu je říkat, máme to mezi kluky, trenéry a vedením nějak dané. Snažíme se jít zápas od zápasu. Uvidíme, kolik bodů nastřádáme a kteří budeme v tabulce po šedesátém kole.

Dá se říct, v čem je hlavní síla porubského týmu?
Myslím, že hrajeme především jako tým a jeden za druhého. Snažíme se nevypustit jediné střídání, plnit pokyny trenérů a hrát každý zápas stejně. 

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Velkou jistotu vám navíc dodává Daniel Dolejš, že?
Přesně tak. Golman je vždycky základ. A myslím, že i tady máme výborné brankáře. I když nastoupí Hynek Kůdela nebo Tadeáš Dvořák, tak máme pořád jistotu vzadu a můžeme se na ně spolehnout.

Gólmanovi jste mohli děkovat i v zápase s Ústím nad Labem, které mělo v první části jasně navrch a vaši branku zasypalo 21 pokusy.
Zpočátku to nevypadalo vůbec růžově, ale potom jsme si něco řekli v kabině, zlepšili jsme pohyb a zaplaťpánbůh, že nám to tam napadalo a vyhráli jsme 7:3.

Poprvé jste v soutěžním zápase za Porubu skóroval. Je to velká úleva, že to konečně přišlo?
Je, jsem za to moc rád. Snažím se být platný pro tým a zatím to tam nepadalo. Ale po této trefě by se to mohlo roztrhnout a jít trošku nahoru.

Byla to docela taková haluz z těžkého úhlu, že?
Danovi Krenželokovi to tam asi trošku odskočilo, já jsem stál u první tyčky a jenom jsem to doklepl. Gólman šel na druhou stranu. Trošku haluz, ale počítá se.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Ve středu jste hrál v Havířově, teď proti Ústí. To jsou týmy, ve kterých jste dřív hrál, byly to pro vás speciální zápasy?
Ani bych neřekl. Jdu prostě zápas od zápasu. Možná v Havířově. Tam sem delší dobu hrál, mám tam rodinu, žiju tam a je to takové pestřejší hrát proti nim. Ale teď už jsem v Porubě a snažím se odvádět co nejlepší výkony.

Jak se vlastně zrodil váš letní přesun z Havířova do Poruby?
V Havířově jsme se nedohodli na podmínkách, tak jsem následně zavolal panu Hinnerovi (generální manažer Poruby, pozn. red.). Něco jsme si řekli, dohodli se a od té doby jsem tady.

Myslíte ještě díky úzké spolupráci s Vítkovicemi na extraligu, kterou jste si už dříve zahrál za Spartu, Třinec a Litvínov?
Tak to nevím, může se stát cokoliv. Chci být platný tady pro Porubu a co se vyvine dál, to už je prostě ve hvězdách. Chci hlavně makat a být součástí tohoto týmu.

Dřív jste zapsal dokonce deset startů v NHL, vzpomenete si na to ještě někdy?
Bylo to krásné období, ale to už je hodně daleko. Je to někde vzadu v hlavě, samozřejmě puk doma mám, je to něco nádherného, na co můžu zavzpomínat, ale čas, roky, všechno běží. Nedá se to zastavit, bohužel už jsou to jenom vzpomínky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz