Kanadský bek napodobil Furcha, také ve Švédsku skončil. Zamíří do TELH?

Během extraligové pauzy se nenašlo moc zámořských hokejistů, kteří by si jako nové angažmá vybrali českou Tipsport extraligu. Jeden má teď k angažmá u nás blízko, Aaron Irving zvažuje nabídku nejmenovaného tuzemského klubu. Jasno by mohlo být brzy.

Chance liga na Hokejka TV

Čtyřiadvacetiletý rodák z Edmontonu nechal za zády dvě sezony na našem kontinentu. Bývalý zadák juniorského týmu Edmonton Oil Kings, jehož v roce 2014 draftovali ze 162. pozice Nashville Predators, přešel v létě 2018 do norského Storhamaru. Uplynulý ročník už strávil ve švédském Örebro HK.

V týmu účastníka SHL sehrál 47 soutěžních utkání s bilancí šesti branek a deseti nahrávek. Irving byl klubovým parťákem českého gólmana Dominika Furcha a potkal ho podobný osud. Zatímco bývalý brankář pražské Slavie doplatit na skutečnost, že klub dal přednost Švédovi Enrothovi, Irving přišel o místo v základu po příchodu Nicka Eberta.

Někdejší zadák Slovanu se do Švédska vrací po působení ve farmářské AHL, v Örebro potvrdili jeho nástup minulý týden. Irving se tím pádem loučí, ačkoli měl platnou smlouvu. „S ohledem na složení naší obrany máme pocit, že Aaronovi nebudeme moci nabídnout takový herní prostot, jaký potřebuje," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Niklas Johansson.

Irving je tedy volný a řeší další angažmá, podle informací hokej.cz má být ve hře i přesun do české nejvyšší soutěže. O jeho služby se zajímá nejmenovaný klub, dohoda by mohla být otázkou několika dní. Zatím nezbývá než spekulovat.

Konstruktivního beka s kvalitním bruslením by mohla chtít pražská Sparta, možná také hradecký Mountfield. Nekompletní zadní řady zatím mají v Litvínově, kde loni odvedl dobré služby novic Patrick Kudla. Příchod Irvinga do Česka může komplikovat současná koronavirová situace, ale neměla by mít zásadní vliv.

Zatímco jeho bývalý spoluhráč Dominik Furch kývl na nabídku běloruského Dinama Minsk a míří znovu směr ruská Kontinentální liga, někdejší zadák farmy Nashvillu by mohl přejít do Česka. Extraligové kluby už dřív získaly jiné zámořské hokejisty Brandona Aldersona (Mladá Boleslav) a Kellyho Klímu (Mountfield HK).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz