Kanadská posila pro Jestřáby. Prostějovu pomůže Rhett Holland

Foto: Facebook LHK Jestřábi Prostějov

Hokejisté Prostějova hlásí těsně před startem Chance ligy zámořskou posilu. Jestřábům pomůže kanadský obránce Rhett Holland, jenž je druhou sezonu kmenovým zadákem pardubického Dynama.

HokejkaTV

Představitelé jestřábů o novince informují na svém facebookovém profilu. Rhett Holland zamířil do Prostějova krátce před startem nového ročníku Chance ligy, měl by být připraven nastoupit už do dnešního utkání proti Vsetínu.

Pardubický klub s Jestřáby delší dobu spolupracuje, z kádru Dynama se do Prostějova před časem vydali Jan Starý nebo Ladislav Havlík, opačným směrem v minulosti zase třeba Matouš Venkrbec. Teď se přidává Rhett Holland, jemuž chce trenér Miloš Holaň dopřát větší zápasové vytížení a herní praxi.

Brzy pětadvacetiletý obránce přišel do Pardubic loni, Hollanda si vedení Dynama vyhlédlo v nižších zámořských soutěžích. Během první sezony sehrál kanadský bek za Východočechy celkem 38 extraligových utkání (i s play off), zaznamenal dva góly a stejný počet nahrávek.

Foto: hcdynamo.cz

Letos mají Východočeši v základním kádru devět beků. Nedávno tým doplnil Jake Cardwell, jenž byl za Atlantikem na blízku vážně popálené partnerce a původně nebylo jasné, kdy do Pardubic dorazí. Holland nebyl ani v minulém ročníku tolik vytěžovaným bekem, pardubický klub ho i proto nyní uvolnil Jestřábům.

Hokejistům Prostějova by měly zkušenosti a přednosti nové posily přijít vhod, úvodní duel nové sezony Chance Ligy hrají Jestřábi doma proti Vsetínu. Utkání startuje od 18 hodin.

Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Kryštof Rochla, Tomáš Štůrala, Daniel Huf.

Obránci: Matěj Bažant, Ladislav Havlík, Daniel Kolář, Ondřej Mikliš, Alex Rašner, Jan Zdráhal, Michael Foltýn, Rhett Holland.

Útočníci: Tomáš Divíšek, David Dvořáček, Vojtěch Krejčiřík, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Tomáš Nouza, Radek Prokeš, Marek Račuk, Jan Starý, Matouš Venkrbec, Lukáš Žálčík, Tomáš Karpov.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz