Kanaďany to nekončí? Kladno je v kontaktu s Tonem, vyhlíží sparťany

Foto: Martin Sekanina, hc-kladno.cz

22. července 21:44

Adam Bagar

Rytíři zahájili přípravu na ledě lehčím tréninkem, na kterém kromě Jaromíra Jágra chyběli ještě Kanaďané Brendon Nash a Brady Austin.

Nový fanshop

„Brandon Nash, který s námi nedávno prodloužil smlouvu, se zapojí později. A Brady Austin nás posílil teprve minulý týden, takže přiletí až příští úterý,“ řekl novinářům kladenský trenér a sportovní manažer David Čermák, který už zbylé posily měl k dispozici.

Kromě Austina přivedli Rytíři do týmu dalších pět hráčů. Z Litvínova získali beka Ladislava Romančíka, z Plzně útočníka Davida Stacha, z Finska mladé navrátilce Jakuba Müllera s Adamem Kalajem a z EBEL kanadského kanonýra Brendana O'Donnella.

Jágr nepřišel na první trénink. Ale počítám s ním, hlásí trenér Kladna »

„Kladno by pro mě mohlo být zajímavou příležitostí. Navíc je tu šance si zahrát s Jaromírem Jágrem. Je lákavé zahrát si s hráčem, který vydržel být tak dlouho jedním z nejlepších, pokud ne úplně nejlepším,“ líčil pro hc-kladno.cz jeden ze tří Kanaďanů v týmu.

Čermák by se jistě nebránil dalšímu posílení. „Trenéři by vždy chtěli tým doplnit ještě víc, ale máme nějaké finanční možnosti a myslím si, že v rámci nich jsme posílili dobře. Uvidíme, jak to bude vypadat v přátelských zápasech, pak budeme případně reagovat.“

Kladenský trenér přiznal, že je v kontaktu i se sportovním ředitelem Sparty Petrem Tonem. „Mají hodně hráčů, určitě se všichni do kádru nedostanou. Budeme čekat, jací hráči se uvolní, za jakých podmínek a jestli by pro nás byli přínosem,“ prozradil Čermák.

Zatímco s Jaromírem Jágrem počítá, Tomáše Plekance v týmu mít nebude. Upsal se Kometě. „Už nějakou dobu víme, že se rozhodl pro Brno. Můžeme mu jen poděkovat, že nám v závěru minulé sezony neskutečně pomohl a vrátil nás zpět do extraligy," podotkl.

Tomáš Plekanec se rozhodl! Opouští Kladno, bude hrát za Kometu »

Rytíři mají za sebou volnější trénink. Ráno absolvovali fyzické testy a pak vyjeli na led, aby vyzkoušeli novou výstroj. „V úterý nás ještě čekají zdravotní testy a naplno začneme trénovat ve středu,“ objasnil Čermák, jehož svěřence čeká jedenáct přípravných utkání.

První prověrka je v plánu už 30. července v Litvínově. „Hrajeme vždy dva zápasy v týdnu. Myslíme si, že pro kluky je to lepší a i nám trenérům zápas ukáže víc než trénink. Máme dost mladých hráčů, kterým chceme dát šanci, a liga začíná až 13. září,“ uzavřel.

Změny v kádru Rytířů Kladno

Příchody:

Ladislav Romančík (Litvínov)
David Stach (Plzeň)
Jakub Müller (SaiPa)
Adam Kalaj (TUTO)
Brendan O'Donnell (Dornbirn)
Brady Austin (Esbjerg)

Odchody:

Adam Kubík (Hradec Králové)
Tomáš Vildumetz (Ústí nad Labem)
Jiří Říha (Litvínov)
Tomáš Plekanec (Kometa Brno)
Petr Hořava (Slavia Praha)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři:
Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci:
Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Jakub Müller, Brendon Nash, Brady Austin.

Útočníci:
Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr, Brendan O'Donnell, Adam Kalaj.

Přátelská utkání Rytířů Kladno

30.07. 17:30 HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno
01.08. 17:30 Rytíři Kladno – HC Slavia Praha
06.08. 17:30 Rytíři Kladno – HC VERVA Litvínov
08.08. 17:30 HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 
13.08. 17:30 Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav
17.08. 17:30 Rytíři Kladno – Lausitzer Füchse 
20.08. 17:30 Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň
22.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 
30.08. ??:?? HC Bolzano – Rytíři Kladno (turnaj v Bolzanu)
01.09. ??:?? neznámý soupeř – Rytíři Kladno (turnaj v Bolzanu)
08.09. 15:00 HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz