Kanada – Česko 3:2. Hokejbalistky neudržely vedení, na MS berou stříbro

Foto: ISBHF - International Street & Ball Hockey Federation

Hokejbalová reprezentace žen ztratila nadějné vedení 2:0 a ve finále mistrovství světa podlehla domácí Kanadě 2:3. Ze šampionátu v Lavalu se tedy vrátí se stříbrnými medailemi.

Češky na cestě turnajem obsadily druhé místo po skupinové fázi. Přemožitele našly pouze ve výběru Spojených států, dokonce si vyšláply na favorizovaný domácí výběr.

Chuť si nicméně spravily v sobotním semifinále, kdy Američankám nadělily kanára a bez problému postoupily do boje o zlatou medaili. 

Už tímto vítězstvím si zajistily cenný kov, který zatím získaly na všech dosavadních světových šampionátech. K pěti bronzům, jednomu stříbru a zlatu nyní přibylo další umístění těsně pod vrcholem. 

Naše hokejbalistky proti reprezentaci javorového listu prožily snový start: už v 5. minutě držely po gólech Karolíny Kosinové a Michaely Krásové dvoubrankový náskok.

Kanada z něj začala ukrajovat v prostředním dějství, přičemž trestala českou nedisciplinovanost. Mezi 23. a 25. minutou se domácím hráčkám podařilo srovnat. 

A rozhodující úder zasadila Češkám necelých pět minut před poslední sirénou také během početní výhody, o zlatou trefu se zasloužila Kristen Coozeová. 

Zámořský celek tedy stejně jako v semifinále proti Slovensku zvítězil v poměru 3:2 a v Lavalu oslavil zisk nejcennějšího kovu. 

Do All-Star týmu turnaje se dostaly Pavlína Horálková a Denisa Křížová, kapitánka Lucie Manhartová se pak stala nejlepší útočnicí šampionátu.

KANADA – ČESKO 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Fischerová (Upshallová), 25. Clarkeová (Jueová, Jacobsonová), 41. Coozeová (McCannová, Upshallová) – 4. Kosinová (Manhartová, Lédlová), 5. Krásová (Horálková, Manhartová).
Kanada: Thomsonová – Jacobsonová, Jueová, A. Blombergová, R. Ringová, C. Blombergová, Coozeová – Sharpová, Desmierová, Bannonová, Tulková, Clarkeová, Cerilliová, Brenningová, Upshallová, Karpenková, Wilsonová, Fischerová, D. Ringová, McCannová, Pallottaová. Trenér: Duhamelová.
Česko: Zechovská – Herzigová, Seroiszková, Martinů, Kosinová, Rejlová, Radová – Šmajdová, Patočková, Škorpíková, Kubínová, Křížová, Lédlová, Pangerlová, Horálková, Manhartová, Kotlíková, Krásová, Halbrštátová, Ištoková, Kaltounková. Trenér: Manhart.

Foto: ISBHF - International Street & Ball Hockey Federation

Koneční pořadí MS v hokejbalu žen

1. Kanada
2. Česko
3. Slovensko
4. USA
5. Velká Británie
6. Libanon

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz