Kanada byla blízko, zlato po obratu slaví para hokejisté USA. Češi čtvrtí

Foto: paraostrava2019.cz

4. května 2019, 19:05

Adam Bagar

Mistrovství světa para hokejistů v Ostravě uzavřela očekávaná zámořská bitva o zlato. Obrovské drama rozseklo až prodloužení, po trefě Brodyho Roybala se počtvrté v historii radují Američané, kteří přetlačili Kanaďany 3:2 v prodloužení a přebírali trofej z rukou legendárního Dominika Haška.

Aplikace Tipsport extraligy

Američané šli do bitvy neporažených v roli mírného favorita, zámořského rivala zdolali už ve skupině 3:1. A líp vstoupili i do finále, v první části vyhráli na střely 8:1, ale gól nedali. Aspoň ne takový, který by Luthcke uznal. Zdálo se, že v čase 5:10 Farmer dotlačil puk za brankovou čáru, ale norský sudí po dlouhé konzultaci s kolegou u videa rozpažil.

Fanoušci se dočkali první branky až krátce před polovinou základní hrací doby. Kanaďané ve druhém dějství srovnali hru a byli za to odměněni. V přesilovce vyšachovali americkou obranu a Laim Hickey už měl lehkou práci – 0:1. Radost hráčů v tmavě červených dresech trvala jen 91 sekund, po krásné individuální akci vyrovnal Josh Pauls – 1:1.

Foto: paraostrava2019.cz

Gólově bohatou čtyřminutovku pak zakončil Rob Armstrong, který přesným pokusem vrátil javorovým listům vedení – 1:2. To ale až do třetí sirény neudržely, v čase 41:35 bylo srovnáno. Semifinálového kata českých para hokejistů spasil Declan Farmer, jenž to zkoušel šikovně z těžkého úhlu o brusli kanadského brankáře Larocqueho – 2:2.

O zlatu tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byli aktivnější hráči v bílém, kteří i rozhodli. Znovu v tom měl prsty Farmer, jenž našel za obranou Brodyho Roybala a ten už odpálil americké oslavy – 3:2. USA po obratu slaví počtvrté v historii, stejný počet triumfů má na kontě i Kanada. Třetí končí Korejci, kteří před rekordní kulisou zdolali Čechy.

Výsledek finále para hokejistů na MS v Ostravě:

USA – KANADA 3:2 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Pauls (Douglas, McKee), 42. Farmer (Pauls, Douglas), 51. Roybal (Farmer) – 22. Hickey (McGregor, Bridges), 26. Armstrong (Cozzolino, Bridges).
Rozhodčí: Luthcke (Norsko) – Lunden (Švédsko), Wesley (Česko).
Vyloučení: 4:1.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 22:10 (8:1, 6:5, 3:3 – 5:1).
Diváci: 4 095.
Nejlepší hráči: Declan Farmer – Dominic Larocque.
USA: Cash – Douglas, Pauls, Dequebec, Wallace – Roybal, Hargis, McKee – Zych, Fermer, Grove – Dodson, McDermott, Roman.
Kanada: Larocque – Hickey, Henry, Gemmell, Crane – Lavin, Westlake, McGregor – Armstrong, Bridges, Cozzolino – Lehoux, Riley, Dunn.

Konečné pořadí MS v Ostravě

1. USA
2. Kanada
3. Jižní Korea
4. Česko
5. Norsko
6. Itálie
7. Švédsko
8. Japonsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz