Kamarádi soupeři. Grígerovi jsem psal, jestli to neshodíme, směje se Flek

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Důležitá vzpruha před vyřazovací částí. Energetici na svém ledě porazili Liberec, jenž v závěru základní části bojuje o přímý postup do čtvrtfinále. Za Karlovy Vary se gólově prosadil také Jakub Flek, který si zahrál proti svému kamarádovi útočníkovi Dávidu Grígerovi.

Aplikace Tipsport extraligy

Jakube, vítězství nad soupeřem, který bojuje o elitní čtyřku. Jak velké pozdvižení sebevědomí to je?
Pozdvihnutí to je určitě velké. Chtěli jsme odčinit nepovedený závěr v Olomouci. Byť jsme zase ztratili vedení 2:0, což je trošku trestuhodné. Pak se ale klukům podařil dát skvělý gól a už jsme to nepustili, takže super.

Pasáž, kdy jste dvakrát inkasovali, byla vlastně jedinou nepovedenou v utkání z vaší strany. Co se tam stalo?
Sice jediná, ale může být zásadní. Toho se určitě musíme vyvarovat. Dostali jsme takové dva slepené góly. Úplně si nepamatuji, jaké to byly situace. Musíme si to rozebrat na videu, poučit se z toho a určitě se toho vyvarovat, protože už to je druhý zápas po sobě. Takové štěstí už mít nemusíme. Jsem ale rád, že jsme to zvládli, že jsme ukázali, že sílu na to máme.

„Gól je vždycky odměna za práci, kterou se tam hráč snaží odvádět.“

Jak je důležité, že jste zvládli i ten vypjatý závěr?
Je to hrozně důležité, hlavně po tom minulém utkání, kdy jsme měli po zápase hlavy dole a říkali jsme si, co všechno nejsme. Jsem rád, že jsme to tentokrát zvládli a porazili jsme tak silný tým, jako je Liberec.

Vy jste k výhře přispěl gólem...
Gól je vždycky odměna za práci, kterou se tam hráč snaží odvádět. Jsem rád, že mi to tam padlo a hlavně že se vyhrálo.

Tým svazuje rozsáhlá marodka. Cítíte na sobě, že to na vás v tuto chvíli stojí ještě o něco více?
To si úplně nemyslím. Máme tým nějak poskládaný a každý má nějakou roli. Samozřejmě někdo je tu od toho, aby dělal body. Já si myslím, že teď to více lepí klukům, takže jsem za to rád. Teď hlavně nastává fáze sezony, kdy je jedno, jestli dá gól první útočník nebo poslední obránce. Teď budou důležité týmové výsledky a hrát jenom pro úspěch týmu.

Sestřih utkání

Vraťme se ještě k samotnému utkání. Bílí Tygři na vás vyslali přes třicet střeleckých pokusů, v brance vás často držel Vladislav Habal. Co na jeho konto?
Haby nás hodně podržel. Hned v první třetině vychytal Michala Bulíře, který tam jel sám na bránu, což si myslím, že byl hodně důležitý moment. Pak nás podržel i v situacích, kdy jsme to potřebovali. Můžeme mu poděkovat.

Do vyřazovací části půjdete s vyrovnanou brankářskou dvojicí. To je pro mužstvo velké plus, souhlasíte?
Jasně! Aby vás vzadu podržel brankář, to je základ. My ale musíme pomoct i jemu, musí to fungovat jedno s druhým. Není to o tom, že my dopředu budeme sypat góly a nepomůžeme mu dozadu, to bychom ho v tom nechali vykoupat.

„Psal jsem mu, jestli to neshodíme, samozřejmě ze srandy.“

Vy rád vzpomínáte na časy, kdy jste nastupoval s Dávidem Grígerem, který proti vám dnes hrál v dresu Liberce. Hecovali jste se před zápasem?
Vzpomínám na to moc rád. Před zápasem jsme si jenom napsali. Psal jsem mu, jestli to neshodíme, samozřejmě ze srandy (smích). Že by byly nějaké hecovačky, to vůbec ne. S Dávidem jsme dobří kamarádi. Bylo tam jen zdravé hecování.

Dotahujete se na osmé místo. Láká vás vidina domácí výhody na začátku předkola?
Já si myslím, že to je ve finále jedno. Někdo v tom začínat doma možná výhodu, pro nás je ale hlavně důležité dostat se do nějaké herní pohody. Spíš se dobře semknout jako tým, hrát dobře jako tým a jestli půjdeme na toho, nebo budeme začínat doma, to je jedno. My do play off musíme vstoupit jako jeden mančaft, táhnout za jeden provaz a za každou cenu postoupit do dalšího kola.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz