Kakko (znovu) předčil Hughese. Změní se ještě jednička draftu?

Foto: tsn.ca

Pondělní zápas Spojených států s Finskem byl na mistrovství světa jedním z nejočekávanějších. Proti sobě se totiž postavili Jack Hughes a Kaapo Kakko – dva hlavní favorité letošního draftu NHL. Z těsné výhry se sice radoval Američan, duel nadějných mladíků však znovu ovládl Fin.

HokejkaTV

Hughes a Kakko se spolu v letošní sezoně už jednou utkali – 5. ledna ve finále mistrovství světa juniorů v kanadském Vancouveru.

Výhru 3:2 tehdy slavili Finové a získali tak zlaté medaile. Velký úspěch jim přitom vystřelil v čase 58:34 právě Kaapo Kakko.

Jack Hughes ve zmiňovaném zápase zapsal jednu asistenci. Za hrdinu byl ovšem samozřejmě finský hokejista.

V pondělním utkání seniorského šampionátu zvítězily USA nad Finskem 3:2 v prodloužení. Spojené státy si na turnaji připsaly druhou výhru ve třetím zápase, Finové po dvou úspěších poprvé padli.

Hughes i Kakko v zápase vyšli bodově naprázdno, výrazně lepším výkonem se ale prezentoval druhý jmenovaný.

Důkazem může být například jedno střídání ve druhé třetině, při kterém si Kakko doslova pohrával s Hughesem u pravého mantinelu. Odchovanec TPS Turku ukázal šikovné ruce a fantastické držení kotouče, soupeř jej nedokázal odstavit a nakonec skončil na ledové ploše.

Kakko měl dokonce i v polovině prodloužení velmi dobrou příležitost rozhodnout mač ve prospěch Finů, avšak svou šanci v nejdůležitější chvíli nedokázal ideálně zakončit.

„Myslím, že jsem odehrál velmi dobré utkání, bylo tam hodně šancí," řekl Kakko po zápase finskému listu Yle.

„K situaci ve druhé třetině? Dařilo se mi tam dobře držet puk na holi. Nijak bych ale celou akci nezveličoval," doplnil.

V utkání zapsal parádní porci šesti střel na bránu, odehrál 18 minut a 46 vteřin. Hughes naproti tomu neměl ani jeden pokus a na ledě pobyl jen polovinu času – devět minut a 24 vteřin. To samozřejmě svědčí o tom, že měl jinou roli a méně šancí, aby se prosadil.

Po třech odehraných zápasech má Kakko na svém kontě pět gólů a je stále nejlepším střelcem turnaje. Hughes si naopak ještě nepřipsal ani jeden kanadský bod.

Nabízí se tedy otázka, zda Kakko není v tuto chvíli lepší volbou, co se letošního draftu NHL týče.

Pokud se podíváme na výsledky obou hokejistů v průběhu celé sezony, pak je to remíza. Oba totiž předváděli výborné výkony a zároveň psali historii.

Na mezinárodní scéně ale toto srovnání vyznívá o něco lépe pro Kakka. Blýskl se vítězným gólem ve finále juniorského šampionátu, byť tam měl Hughes situaci zkomplikovanou zraněním. Čeští hokejisté by navíc mohli vyprávět, jak je v přípravném duelu i ve čtvrtfinále trápil.

Seniorské mistrovství světa na Slovensku si ale podmaňuje jeho konkurent.

Kakko na rozdíl od Hughese bravurně zvládá hru mezi dospělými – první sezona v Turku viditelně nese ovoce. Může to pro něj být rozhodující faktor? Stane se historicky prvním Finem, který opanuje výběr nováčků?

Vstupní draft NHL 2019 se bude konat 21. a 22. června v Rogers Areně ve Vancouveru. První volbu mají k dispozici New Jersey Devils, jako druzí budou vybírat New York Rangers.

Všechno záleží na Ďáblech. Zato jejich rivala čeká pravděpodobně nejsnazší volba v historii draftu...

Mimochodem, právě dnes slaví Jack Hughes osmnácté narozeniny. Ve středečním utkání proti Velké Británii by tak měl poprvé nastoupit s plexisklem místo dosavadního košíku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz