Kajínek posunul Duklu do čela baráže: Rozhodnuto ale není, musíme makat dál

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

2. dubna 2018, 17:57

Milan Sochor

Jihlavě to před vlastními fanoušky svědčí. Kdyby jich na zápas zavítalo o 37 více, Duklu by hnal proti Litvínovu vyprodaný stadion. Svěřenci Petra Vlka byli podobně jako v prvním kole aktivnější a průběh zápasu kontrolovali. V závěru sice inkasovali při soupeřově power play, gólem do prázdné brány ale potvrdili zaslouženou výhru 4:1 a vyhoupli se do čela barážové tabulky.

NHL 20

Na ledě bylo cítit, že se bojuje o všechno. Záchrana, nebo pád o patro níž. Litvínovští na své emoce doplatili. „Potýkáme se s tím už delší dobu. Ale emoce s hráči samozřejmě cloumají a vystoupí právě v takovém utkání, kde se jde z obou stran na krev a je to bojovné. Samozřejmě s tím nejsme vůbec spokojeni. Soupeř to ustál lépe než my, a proto je výsledek takový, jaký je,“ hodnotí trenér Litvínova Radim Skuhrovec.

Zákrok Frola na Skořepu

Jiskřilo se hned od první třetiny. Nicolai Bryhnisveen se dostal do křížku s Tomášem Frolem na modré čáře Severočechů. Tribuny se hodně zlobily, ale hra pokračovala dál. Právě kvůli tomuto konfliktu pak chyběl norský zadák v obraně a přečíslení soupeře hasil na poslední chvíli jen za cenu podražení. Jenže v oslabení ujel sám na brankáře Tomáš Jiránek a zařídil svému mužstvu vedení. Horácký zimní stadion explodoval radostí. Až z toho mrazilo.

„Víme, jak je baráž dlouhá. Loni jsme si to vyzkoušeli. Není nic rozhodnutého, musíme makat dál.“

„Zrovna jsem skákal na led a viděl jsem, jak Suchoš vyhazuje puk. Tak jsem šel trošičku napřed a kotouč se ke mně dobře odrazil. Pak jsem se podíval, kde gólman stojí, a zakončil jsem do forhendu,“ popisuje důležitý moment autor branky. „První gól nás uklidnil, začali jsme hrát víc na puku a víc jsme si věřili. Ale museli jsme přidat další, abychom zápas dotáhli do vítězného konce.“

Druhou branku přidali domácí na začátku třetí periody a znovu tomu předcházel faul. Tentokrát se ovšem provinili chemici a stihl je za to trest. „Po druhém gólu jsme si věřili. Bylo by blbý, kdybychom z vedení 2:0 ztratili dva zápasy po sobě,“ naráží David Kajínek na předchozí utkání v Karlových Varech, kde celek z Vysočiny inkasoval vyrovnávající gól v poslední minutě základní hrací doby a nakonec si odvezl pouze jeden bod po porážce v prodloužení.

Z litvínovského pohledu nebylo nic ztraceno. Na odvrácení nepříznivého skóre zbývala Severočechům téměř celá dvacetiminutovka. Jenže hosté se nechali vylučovat a místo útočení se bránili i ve třech. V závěru už jen překazili Josefu Kořenářovi čisté konto, na rozdělování bodů to ale vliv nemělo. „Je škoda, že jsme mu nepomohli k nule, protože si to zasloužil. Drží nás, chytá výborně a na výhře má velký podíl,“ chválí Kajínek jihlavského brankáře.

Trefa Jiránka v oslabení

Verva bude mít šanci na reparát už v úterý. Jihlava se po dni volna vydá na Zimní stadion Ivana Hlinky, kde bude hájit první příčku barážové tabulky. „Musíme hlavně dobře zregenerovat a připravit se na nový zápas. Víme, jak je baráž dlouhá. Loni jsme si to vyzkoušeli. Dlouho jsme byli na prvním místě, ale hrálo se až do konce. Není nic rozhodnutého. Musíme makat dál,“ ví devětadvacetiletý obránce.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz