Kahun o Winter Classic, Kämpfovi i spolupráci s Kanem: Splněný sen!

Foto: nhl.com

13. května 9:00

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Jednou z opor německého národního týmu je Dominik Kahun. Útočník s českými kořeny má za sebou v chicagském dresu premiérovou sezonu v NHL. Jaká byla?

Nový fanshop

„Moc jsem si to užíval. Vždycky byl můj sen zahrát si v NHL a jsem rád, že jsem to zvládl,“ těší třiadvacetiletého útočníka, který se už ve čtvrtém zápase proti Minnesotě dočkal první trefy. „To byl určitě jeden z těch momentů, který mi nejvíc utkví v paměti.“

„Vždycky jsem na to koukal jen v televizi. A teď jsem si to sám užil, to bylo super,“

Ale bylo jich víc, třeba v první den tohoto roku si zahrál tradiční Winter Classic proti Davidům Pastrňákovi a Krejčímu. „Hrát pod širým nebem bylo krásné. Vždycky jsem na to koukal jen v televizi. A teď jsem si to sám užil, to bylo super,“ září Dominik Kahun.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

#Repost @nhlblackhawks (@get_repost) ・・・ NHL Goal No.☝?

Příspěvek sdílený Dominik Kahun (@dkahun21),Říj 12, 2018 v 11:20 PDT

Během premiérového ročníku objel všechny hokejové chrámy v NHL, v základní části odehrál maximální počet 82 zápasů. „Jsem za to vděčný. Věřil jsem si, že tam můžu hrát. Myslím, že mi zápasy docela vyšly. Jsem šťastný, ale pořád je určitě co zlepšovat.“

37 bodů? Jsem strašně spokojený, víc jsem jich nečekal

Kahunovo konto ve slavné soutěži zdobí skvělých 37 bodů za 13 branek a 24 nahrávek. „S tím jsem strašně spokojený, víc bodů jsem určitě nečekal,“ přiznává rodák z Plané u Mariánských Lázní, který si dokonce několikrát zahrál v útoku s Patrickem Kanem.

Foto: secondcityhockey.com

„To byl zážitek. Znal jsem ho jenom z internetu a teď jsem si s ním zahrál. Splnil se mi sen,“ líčí Dominik Kahun. V kabině se mimo jiné potkával i s českým útočníkem Davidem Kämpfem. „Bylo určitě fajn mít tam někoho, s kým se pobavím česky,“ pokyvuje.

„Zážitek. Znal jsem ho jenom z internetu a teď jsem si s ním zahrál. Splnil se mi sen.“

Kaňkou na jeho působení v nejlepší lize světa však byla neúčast Blackhawks ve vyřazovacích bojích. „V Chicagu je vždycky cílem udělat play off. Určitě to všechny v klubu mrzelo, ale příští rok zase do toho půjdeme,“ hlásí odhodlaně německý reprezentant.

Foto: spiegel.de

Na svůj čtvrtý šampionát v řadě přijel zase o něco zkušenější a jako jedna z opor týmu. „Jsem tady, abych pomohl, ale zatím se necítím úplně nejlépe. Celá sezona je u mě cítit, jsem docela unavený, ale vždycky rád přijedu klukům pomoct,“ zakončuje Kahun.

Němci začali dvěma výhrami, Kahun však na gól čeká 

Po úvodních dvou zápasech v Košicích má na kontě pouhý bod za asistenci, ale těší jej hlavně vydřené výhry nad Velkou Británií i Dánskem. A tudíž stoprocentní bilance. Němci teď po dni volna narazí v úterý večer na Francii a ve středu na domácí Slovensko.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz