Kadaň získala finského tvrďáka Moisia. Loni hrál SM-liigu

Foto: liiga.fi

Vždy měl pověst ranaře. YouTube nezaplnil pěknými góly, ale tvrdými zákroky a pěstními šarvátkami. Trhači podobnou energii potřebují, ve WSM Lize jsou poslední. Zároveň ale od Patrika Moisia, posily z nejvyšší finské soutěže, očekávají kanadské body.

Aplikace Tipsport extraligy

Patriku Moisiovi je 24 let. V mládežnických kategoriích reprezentoval Finsko a zahrál si na mistrovství světa osmnáctek.

Pak se svým bratrem Kallem nastupoval za TPS Turku, objevil se také v klubech Ilves Tampere a Ässät Pori. V SM-liize celkově odehrál 85 utkání, dal tři branky a přidal dvě asistence. A také si odseděl 223 trestných minut. 

Po minulém ročníku, v němž naskočil v barvách TPS ke 44 zápasům (1+0), a to většinou jako člen čtvrté formace nebo třináctý útočník, byl bez angažmá.

Teď posílí Kadaň. Za Trhače by měl poprvé nastoupit ve středu proti Havířovu.

Vždy měl pověst ranaře. YouTube nezaplnil pěknými góly, ale tvrdými zákroky a pěstními šarvátkami.

Severočeši tak pokračují v posilování ofenzivy. Ze Slavie se před časem vrátil kanonýr Roman Chlouba (zatím v pěti zápasech 3+2).

Také 187 centimetrů vysoký Fin by měl přispět do produktivity. Přece jen se jedná o posilu z SM-liigy, jedné z nejkvalitnějších soutěží na světě. 

A když Moisio nastoupil v nižší Mestis, bodově se neztratil.

Moisio se nebojí poprat

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz