Kadaň má posilu se starty v KHL! Přichází i Houška, kdo v klubu končí?

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

10. prosince 2020, 22:03

Ondřej Mach

Změny v hráčském kádru hlásí prvoligová Kadaň. K týmu se nově připojí ruský obránce Artur Karmaškov a útočník Vladislav Houška, v dresu Trhačů už naopak nebude nastupovat jiný bek Jakub Březák. Klub o tom informoval na svém webu.

Aplikace Tipsport extraligy

Kadani se v probíhajícím ročníku Chance ligy nedaří, s pouhými třemi výhrami se krčí u dna prvoligové tabulky. To nekoresponduje s letními prohlášeními majitele klubu Petra Klímy, možná i z toho důvodu doznala soupiska Trhačů změn. 

Zajímavou posilou je bezpochyby Artur Karmaškov. Ruský obránce je odchovancem Chabarovsku, v klubu prošel mládežnickými kategoriemi a v jednom zápase si vyzkoušel i KHL. Ve stejné soutěži pravidelně nastupoval v sezoně 2018/19 za Vladivostok. 

Na Dálném východě zvládl 38 zápasů a v týmu se dokonce sešel s českým obráncem Karlem Kubátem, který nyní rovněž působí v Kadani. Dvaadvacetiletý zadák minulý rok hrál ve druhé nejvyšší ruské soutěži.

 

Do klubu přichází také útočník Vladislav Houška, dvacetiletý odchovanec slávistického hokeje letos v Chance lize válel za Ústí nad Labem. Minulý rok debutoval v extralize za Mladou Boleslav, zbytek sezony rozdělil mezi Slovan, Sokolov a Přerov. 

Loni jeho bilance ve druhé nejvyšší soutěži činila 35 startů, pět branek a osm asistencí. Houška byl poslední roky v juniorce velmi produktivní, naváže na slušná čísla pod vedením Petra Rosola a Vladimíra Jeřábka?

Trhači mimo jiné oznámili i jeden odchod. Za Kadaň už nebude nastupovat litvínovský obránce Jakub Březák, jenž měl do klubu vyřízené střídavé starty. Třiadvacetiletý zadák se v kadaňském dresu objevil osmkrát a zaznamenal jednu asistenci. 

Severočeši odehrají další soutěžní utkání v sobotu, kdy na domácím ledě přivítají Havířov. Následně ve středu zamíří do Šumperka, poté je čekají duely Ústím nebo Litoměřicemi. 

Aktuální soupiska SK Trhači Kadaň

Brankáři: Richard Běhula, Miroslav Hanuljak, Josef Němeček, Šimon Zajíček.

Obránci: Jakub Trefný, Radek Havel, Vít Seemann, Tomáš Běhula, Cédric Delmarche, Ondřej Havlín, Marcel Kottek, Karel Kubát, Richard Záruba, Artur Karmaškov.

Útočníci: Roman Chlouba, Filip Helt, Jan Müller, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Zdeněk Zabloudil, Josef Rindoš, Tomáš Koblížek, Jakub Veselý, David Homer, Dominik Kubišta, Jiří Bucek, Sebastian Šmída, Luboš Dospěl, Miroslav Hradecký, Matěj Morong, Jiří Kulich, Martin Berčík, Vladislav Houška.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz