Kadaň bude spolupracovat s Pardubicemi. Které hráče už dostala?

Foto: skkadan.cz

V červenci uzavřeli Trhači z Kadaně dohodu o spolupráci s pražskou Spartou, teď budou spolupracovat s dalším extraligovým klubem. Na tvorbě jejich kádru se bude nově podílet i pardubické Dynamo. To už do Kadaně poslalo čtveřici hráčů.

HokejkaSHOPvanoce

„V neděli se zapojili do přípravy v Kadani naši tři hráči. Oliver Štěpánek zde již působil jako brankář od začátku přípravy na ledě. K němu se nyní připojili Jakub Mert, Michal Machač a Ondřej Matýs,“ oznámil v tiskové zprávě Jaromír Kverka, sportovní manažer Dynama.

» Kadaň je farmou Sparty! Trhači už získali pětici hráčů a trenéra

„S Kadaní bychom měli mít užší spolupráci, kterou vidím jako přínosnou pro mladé kluky v přechodu mezi juniorským a dospělým hokejem,“ odkryl novinku Kverka.

Kdekdo by mohl pomyslet, že východočeši tak trochu vykrádají plány pražské Spartě, ale vše je promyšlené. „Kadaň spolupracuje se Spartou a jsem rád, že se připojíme tak, abychom mohli spoluvytvořit silné mužstvo s konkurencí mladých hráčů,“ uvedl Kverka.

„Kadaň spolupracuje se Spartou a jsem rád, že se připojíme tak, abychom mohli spoluvytvořit silné mužstvo s konkurencí mladých hráčů.“

„Naši kluci tam dostanou příležitost a pokud se jí chopí, budou zde hrát celý rok. Chceme, aby zde absolvovali celou sezonu s kvalitním prvoligovým vytížením,“ řekl. „Umístili jsme naše kluky v klubu, který má vizi využívat mladé hráče a vychovávat je pro extraligu,“ dodal spokojeně. 

Brankář Oliver Štěpánek si za Kadaň zachytal v sedmi zápasech už v minulé sezoně. Obránce Jakub Mert působil v uplynulém ročníku převážně v Ústí nad Labem a útočníci Michal Machač v Litoměřicích a Ondřej Matýs v Prostějově. Kromě Štěpánka už všichni za A-tým Dynama debutovali.

» Kadaň udělala první škrty a rozjela spolupráci s Bílinou

Plácnutí si s Dynamem na užší partnerské výpomoci těší i druhou stranu. „Pro Kadaň je to rozhodně další pozitivní zpráva. Po Spartě se jedná o druhý extraligový tým, se kterým navazujeme úzkou spolupráci. Jsem si jist, že to pro nás bude stoprocentním přínosem a posílí se díky tomu kádr. Plánujeme, že se Ondřej Matýs, Michal Machač i Jakub Mert zapojí již v úterý do duelu proti Chomutovu,“ uvádí pro webové stránky Trhačů jejich trenér a sportovní manažer Petr Klíma.

Kromě spolupráce se Spartou a Pardubicemi si Kadaň dohodla partnerství také s druholigovou Bílinou, což by naopak mělo sloužit Trhačům k rozehrávání svých hráčů, kteří se momentálně nevlezou do sestavy.

Aktuální kádr SK Trhači Kadaň

Brankáři:
Oliver Štěpánek, Adam Wolf, Jan Mičán, Petr Galuška.

Obránci:
Jakub Trefný, Michael Foltýn, Daniel Novák, František Gajdoš, Daniel Poizl, Jan Klodner, Lukáš Popela, Filip Eliáš, Tomáš Hajič, Jakub Sysel, Lukáš Chalupa, Cedric Delmarche, Adam Šilhán, Jakub Mert.

Útočníci:
Lukáš Klíma, Jaroslav Kůs, Ondřej Šulek, Zdeněk Zabloudil, Jan Müller, Patrik Prymula, Dominik Řepík, Miroslav Kuba, Martin Dubský, Josef Rindoš, Jakub Planý, David Homer, Ondřej Bláha, Ivan Vorobjov, Štěpán Čech, Jan Kanický, Matěj Zabloudil, Michal Hotěk, Michal Machač, Ondřej Matýs.

Ondřej Matýs

Ondřej Matýs | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz