Juniorský mistr světa Pojkar jde do Vrchlabí. S Táborem trénuje Kamil Černý

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Druhá liga vítá další známá jména. Vrchlabí pomůže David Pojkar, někdejší bek Slavie, Litvínova, Ústí nad Labem nebo Mladé Boleslavi. Do přípravy s mateřským Táborem se pak zapojil obránce Kamil Černý, který ještě letos nastupoval v extralize za Litvínov.

HokejkaTV

Pojkar působil v českých soutěžích naposledy v sezoně 2013/2014, kdy pomohl Mladé Boleslavi k návratu do extraligy. Po postupu zamířil do zahraničí: hrál v Rumunsku, pak ve třetí německé lize a ročník 2015/2016 strávil ve švýcarské divizi. Loni podle dostupných záznamů nikde nepůsobil.

„Je to obránce s mnoha extraligovými zkušenostmi a moc jsme o něj stáli. Je sice zaměstnaný v Praze, ale má velký zájem u nás působit," řekl pro klubové stránky Jiří Jakubec, vrchlabský sportovní manažer. „Dlouho jsme neměli možnost pracovat s takto zkušeným obráncem. Věřím, že bude opravdovou posilou.“ 

Šestatřicetiletý Pojkar se může pochlubit více než třemi sty starty v české extralize. Ještě víc zápasů odehrál v první lize. Mezi jeho týmové úspěchy patří zlato z juniorského mistrovství světa 2001, dvě stříbrné medaile z play off se Slavií a čtyři prvoligové tituly. Už před časem přišlo do Vrchlabí jiné extraligou ostřílené jméno: útočník Michal Pšurný.

Obranné řady Vrchlabí by mohl rozšířit také někdejší junior Pardubic Václav Beran, který loni působil v zámořské WSHL. S týmem z Krkonoš se naopak na vlastní žádost rozloučil důrazný bek Martin Klement, který bude hrát krajskou soutěž za Chrudim.

„Dlouho jsme neměli možnost pracovat s takto zkušeným obráncem. Věřím, že bude opravdovou posilou.“

K favoritům druholigové skupiny Střed by měl opět patřit Tábor. Zvlášť, pokud dotáhne příchod jednatřicetiletého obránce Kamila Černého. „Jsme rádi, že tu teď Kamila máme. Jednáme s ním o možném působení a v nejbližších dnech bychom měli vědět víc,“ vysvětlil pro hctabor.cz klubový manažer Miroslav Volena.

Černý strávil poslední dvě sezony v Mostě a občas ho povolal Litvínov. Loňský prvoligový ročník zakončil s bilancí jednoho gólu a šestnácti asistencí.

Předtím působil v Ústí nad Labem, Chomutově nebo v Karlových Varech, s nimiž dokonce získal republikový titul. Za mateřský Tábor hrál naposledy v sezoně 2010/2011 – ve 34 zápasech dal deset gólů a stal se nejlepším prvoligovým střelcem mezi obránci.

Kamil Černý.

Kamil Černý. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Další zajímavé přestupy ve druhé lize

Pavel Kuběna (Ú, 29 let, Berlin River Drivers → Sokolov)
Michal Pšurný (Ú, 31 let, Uherský Brod → Vrchlabí)
Petr Přindiš (O, 28 let, Ústí n/L → Sokolov)
Milan Valášek (Ú, 25 let, Litoměřice → Dvůr Králové)
Peter Pucher (Ú, 42 let, Znojmo → Moravské Budějovice)
Martin Lojek (O, 31 let, Třebíč → Žďár nad Sázavou)
Jan Milfait (Ú, 25 let, Třebíč → Havlíčkův Brod)
Lukáš Jícha (Ú, 22 let, Jihlava → Žďár nad Sázavou)
Jiří Půhoný (Ú, 24 let, Slavia → Šumperk)
Vladimír Luka (Ú, 35 let, Vsetín → Poruba)
Petr Hromada (G, 26 let, Vsetín → Kopřivnice)
Ondřej Stehlík (Ú, 27 let, Technika → Hodonín)
Petr Gewiese (O, 24 let, Mylhůzy → Šumperk)
Ondřej Šťáva (O, 22 let, Moravské Budějovice → Šumperk)
Hynek Kůdela (G, 26 let, Šumperk → Poruba)
Ján Niko (O, 27 let, Třebíč → Poruba)
Pavel Mojžíš (O, 39 let, Vsetín → Hodonín)
Jiří Vašíček (O, 36 let, Košice → Havlíčkův Brod)
Martin Parýzek (O, 28 let, Opole → Písek, trénuje s týmem)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz