Juniorské finále startuje! Budeme za Spartu bojovat do konce, slibuje Slavíček

Foto: Karel Švec, Český hokej

Byli nejlepší v základní části, byli nejlepší v nadstavbě... A přesto už juniory Sparty dvakrát dělil malinký kousíček od toho, aby měli po sezoně. Nakonec se ale probili až do finále s Třincem, které odstartují dnes v 18:30 na domácí půdě v Holešovicích!

Nový fanshop

Na rozdíl od finálového soupeře potřebovala Sparta v semifinále všechny tři zápasy. V tom rozhodujícím na ledě Plzně dvakrát prohrávala, jenom něco málo přes minutu jí chybělo k vyřazení. Ale v power-play vyrovnal Tomáš Schwamberger a potom mohl Ondřej Pšenička rozhodnout nájezdy.

„Byly to hrozné nervy. Skoro se mi podlamovala kolena, byli jsme úplně hotoví,“ usmívá se Tobiáš Slavíček, asistent hlavního kouče Sparty Jana Tlačila.

Pro tým to byla druhá kritická chvilka v bojích o titul – tu první prožíval, když nestačil na Liberec a musel na dálku fandit Hradci Králové, aby porazil Pardubice. V derby stačil jeden nájezd, a taky by Sparta byla venku. „Tam to bylo jiné, neměli jsme to ve vlastních rukou. Teď jsme klukům věřili, že po takové práci, kterou v Plzni předvedli, vyrovnají,“ ujišťuje Slavíček.

Po stránce herní aktivity totiž nešlo sparťanům nic vytknout. „Bušili jsme do nich, co to šlo, ale oni hráli perfektně obětavě, skákali do střel, jejich gólman taky podal skvělý výkon. Čím dál šel zápas, kluci byli nervóznější z toho, že nemůžou dát gól.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V semifinále prožila Sparta zase trochu jiný příběh než kolo předtím. S Libercem sehrála ofenzivní sérii, kterou na svou stranu přiklonila jednou venkovní výhrou a možná taky tím, že měla více sil. Soupeř každopádně tvořil víc než Plzeň.

„Liberec hrál opravdu útočný hokej a my jsme byli hodně často pod velkým tlakem. Hrála tam roli naše obětavost. S Plzní se to trochu otočilo. My jsme měli hokejově navrch, ale oni tam skákali hlava nehlava, zranění nezranění. A my jsme s tím měli problém, protožě nebezpečné protiútoky šly na nás,“ popisuje Slavíček, aniž by jakkoli shazoval kvality indiánů. „Byli zatažení, ale hráli dobře. Liberec nám to víc otevřel, protože chtěl,“ líčí.

Zkušenost ze třetí semifinálové bitvy je pro sparťany hodně cenná. Dobře vědí, že k úspěchu teď potřebují víc střílet a chodit do branky. Na držení puku se opravdu nehraje. Navíc když proti nim bude stát Nick Malík, který chytne všechno, co uvidí.

„On je v osmnáctce, musíme na něj střílet častěji než teď. Musíme pořád všechno tlačit na bránu a něco tam spadne, něco tam dorazíme,“ nabádá Slavíček. Stejně jako nabádal své hráče v kritické situaci v Plzni. „My jsme nestříleli. Kluci chtěli hrát na krásu, dát si ještě jednu přihrávku navíc. Při oddechovém čase jsme jim říkali, ať jde prostě všechno na bránu. No a jedna střela tam prolítla, odrazila se a z dorážky jsme vyrovnali. Takhle přesně musíme hrát,“ hlásí kouč bojovně.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Mladíci z hlavního města teď počítají poslední hodiny, než se vrhnou do finále. Zahájí ho v 18:30 ve své Tipsport areně. Oceláři vzali přípravu poctivě, do Prahy se vydali už ve středu, aby smazali případný fyzický hendikep. Dá se očekávat parádní série hned od prvních minut!

„Hráli jsme s nimi dvě utkání, obě dvě jsme vyhráli, ale oni taky posílili. Hrají útočný hokej, bude to určitě těžké. Ale jak se nám proti Plzni nedařilo a postoupili jsme jen tak tak, teď do toho půjdeme naplno. Kluci vědí, že musí hrát ten hokej, který jsme hráli celou sezonu,“ burcuje Slavíček.

Sparťané potřebují proti Hladonikovi a spol. ještě přidat, jestli chtějí na zlato dosáhnout. „Určitě. Finále je úplně na krev. Každý z kluků ví, co chce, chtějí vyhrát a poperou se o to až do morku kosti. Podle výsledků v play off by možná mohl být mírně favorizovaný Třinec, ale obě mužstva jsou hodně kvalitní a bude to perfektní série,“ tuší asistent.

Fanoušci Sparty dnes mají poslední možnost zajít doma na hokej. Už na předchozí série dorazili v pěkných počtech, teď se dá očekávat nejvyšší návštěva. „Ať přijdou a ať si s námi to finále užijou. Je to absolutní vrchol, jenom my už držíme prapor Sparty v letošní sezoně. Už není na co čekat. Budeme za Spartu bojovat do konce!“ slibuje Tobiáš Slavíček.

Finále DHL Extraligy juniorů

Čtvrtek 4. dubna – 1. zápas:
18:30 HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec

Sobota 6. dubna – 2. zápas:
14:00 HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha

Neděle 7. dubna – případný 3. zápas:
14:00 HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz