Juniorská záloha si proti Dánům zahrávala. Do stavu 3:0 slušné, říká Lobo

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do devatenácti let zahájila turnaj Summer Hockey Challenge v německém Füssenu těsnou výhrou, když proti dvacítce Dánska téměř ztratila třígólový náskok.

MS žen 2021

Národní tým měl výborný vstup do utkání, ve kterém po 94 vteřinách od úvodní buly Dominik Soukup využil nabídnutou přesilovou hru. Naopak Češi v dalším průběhu první třetiny obě svá oslabení zvládli.

„Kluci byli na Dány připravení, bylo tam nasazení, což by tedy mělo být automatické, ale celkově plnili, co jsme chtěli, a měli jsme spoustu šancí. Zase se projevil nešvar českého hokeje – neproměňování šancí. Mohlo to vypadat i jinak,“ říká asistent trenéra Richard Lobo.

Ve druhém dějství navýšil vedení Michal Rouha, který v situaci dvou proti jednomu vzal odpovědnost na sebe a prostřelil Louise Ingvordsena na vzdálenější tyčku. Ze hry bohužel odstoupil kapitán Vladimír Kremláček, jenž pro jistotou podstoupí rentgenové vyšetření.

„Jeden z Dánů ho trefil v souboji za bránou. Odjel do nemocnice, takže zatím nevíme. Má něco s ramenem, ale nevíme, jak je to vážné, čekáme, až s čím přijedou od doktora,“ krčí rameny kouč.

V závěrečném dějství hned po 34 vteřinách Joshua James Mácha úspěšně tečoval střelu Davida Špačka a poslal národní tým do třígólového vedení. Jenže ani to skoro nestačilo.

„Do stavu 3:0 jsme hráli slušný hokej a objevovaly se tam věci, které jsme od hráčů chtěli. Vypadalo to, jak jsme si asi představovali. V momentě, kdy jsme dali třetí gól, jsme si začali myslet, že to půjde samo. Měli jsme zápas pod kontrolou, ale paradoxně jsme třetím gólem dali zápas Dánům, kteří skóre potom zkorigovali na rozdíl jediné branky,“ předesílá Lobo.

„Potvrdilo se, že se hokej hraje šedesát minut. Dánové nám v poslední minutě dali dva góly a potvrdilo se, že polevit prostě nemůžeme. Je to takový další český nešvar, o kterém se pořád mluví, ale jak ho vymýtit... Těžko říct,“ doplňuje.

Česká záloha nevyužila čtyři početní výhody a těsně před závěrečnou sirénou dvakrát inkasovala, během necelé půl minuty skórovali Albert Schioldan a Frederik Braendbaard v přesilovce umocněné hrou bez brankáře.

„Možná proběhlo nějaké lehké podcenění v hlavě, ale upřímně já ze střídačky netuším, co se tam klukům honilo. První gól proletěl z modré čáry, když gólman neviděl, což se stane. Potom jsme podcenili předbrankový prostor, odkud soupeř dorazil do prázdné brány. Je to škoda, výsledek mohl vypadat jinak,“ smutní asistent kouče Přerosta.

V pátek od 18:30 čeká devatenáctku souboj proti domácím Němcům, kteří na úvod podlehli 1:3 Slovensku. „Určitě koukneme na video – na zápas Němců i náš zápas. Připravíme se nejlépe, jak to půjde. Ukážeme si věci, které fungovaly,“ uzavírá Richard Lobo.

DÁNSKO "20" – ČESKO "19" 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 60. Schioldan (Just, Möller Jensen), 60. Braendbard (K. Larsen) – 2. Soukup, 27. Rouha (Měchura), 41. Mácha (Špaček, Altrichter).
Rozhodčí: Haupt, Holzer – Merk, Koziol.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 1:1.
Bez diváků.
Dánsko: Ingvordsen – K. Larsen, Stenbakken, Rask, Skjellerup, Bjerrum, A. Larsen, Just, Als – Nielson, Braendbaard, Almquist – Sand, Lauridsen, Bang – Schioldan, Mölgaard, Möller Jensen – Andersen, Aasmul, Schläger.
Česko: Král – Machů, Kovář, Špaček, Kremláček, Cubo, Háva, Chvátal – Rouha, Brabenec, Ramik – Mácha, Altrichter, Skuhrovec – Menšík, Soukup, Marcel – Slavík, Měchura, Krejsa – Půček. Trenér: Přerost.

Německo "20" – Slovensko "20" 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
39. Rutkowski (Blank, Leonhardt) – 6. Nemec (Myklucha), 36. Kašlík (Lašák, Fatul), 60. Krajč.

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Slovensko "20" 1 1 0 0 0 3:1 3
2. Česko "19" 1 1 0 0 0 3:2 3
3. Dánsko "20" 1 0 0 0 1 2:3 0
4. Německo "20" 1 0 0 0 1 1:3 0

Další program Summer Hockey Challenge

Pátek 30. července:
15:00 Slovensko "20" – Dánsko "20"
18:30 Německo "20" – Česko "19"

Sobota 31. července:
11:00 Česko "19" – Slovensko "20"
14:30 Německo "20" – Dánsko "20"

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz