Juniorky znají nominaci na MS. Do Japonska poletí se zkušeným týmem

Foto: Ondřej Dorot

Na posledních dvou šampionátech obsadily šesté místo, teď by hokejistky do 18 let po třech letech čtvrtfinálových nezdarů rády znovu nakoukly do elitní čtyřky a zabojovaly o medaili. Hlavní kouč Pavel Zuziak oznámil nominaci 23 hráček, které budou od 6. do 13. ledna 2019 reprezentovat Česko na mistrovství světa v japonském Obihiru!

HokejkaTV

Turnajovou generálku před šampionátem absolvovaly české juniorky v ruském Stupinu. V konkurenci evropské elity si nevedly špatně, ale znovu se ukázalo, kde je tlačí bota. Tedy v útoku a zakončení.

Po prohře 2:3 se Švédskem si připsaly nesmírně cenný skalp domácího Ruska. K vítězství 1:0 stačil gól Adély Škrdlové, čisté konto vychytala Julie Pejšová. Na závěr bojovaly Češky o prvenství, jenže porážka 1:2 s Finskem je ve vyrovnané tabulce nakonec odsunula až na poslední místo.

Trenérský štáb Pavla Zuziaka s Jiřím Vozákem a Martinem Vojtkem následně uzavřel nominaci na dvanácté mistrovství světa žen do 18 let.

Národní výběr bude disponovat zkušeným výběrem, který se dá v tomto ohledu srovnat se silnými ročníky 1996 a 1998. Hned šest hokejistek se zúčastní už třetího mistrovství světa, loni v Rusku bylo čtrnáct hráček, tedy prakticky dvě třetiny letošního týmu.

Brankářskou dvojici budou tvořit Viktorie Švejdová s Julií Pejšovou, do Japonska jako trojka poletí i Kateřina Dvořáková. V obraně by měly tvrdit muziku Anna Kotounová, Adéla Škrdlová či Klára Jandušíková, v útoku Kristýna Kaltounková, Barbora Machalová nebo Natálie Mlýnková.

15 hokejistek hraje v domácích klubech, šest působí na zámořských středních školách a dvě ve Švédsku. Nejstarší ročník 2001 zastupuje 13 jmen, ročník 2002 šest a ročník 2003 čtyři – kromě zmiňovaných brankářek Pejšové a Dvořákové ještě útočnice Hana Haasová s Karolínou Sýkorovou.

Foto: Ondřej Dorot

Reprezentantky jsou třetím rokem v řadě nasazené do nižší skupiny B, kde se utkají postupně se Švýcarskem, Japonskem a Finskem. Dva nejlepší celky postoupí do čtvrtfinále, zbylé dva čeká série o udržení na dvě vítězná utkání. Z vrchní skupiny A, kterou tvoří Kanada, USA, Rusko a Švédsko půjdou první dva přímo do semifinále, třetí a čtvrtý tým pak do čtvrtfinále.

České juniorky získaly v dosavadních 11 ročnících turnaje dvě bronzové medaile, a to v letech 2008 a 2014. Zlato slavily sedmkrát Američanky, které ovládly i poslední čtyři turnaje. Čtyřikrát vyhrála Kanada, loni ale poprvé chyběla ve finále, kam se premiérově dostal jiný než zámořský tým – Švédsko.

Mistrovství světa se hraje od 6. do 13. ledna 2019 v japonském městě Obihiro, které leží na severním ostrově Hokkaidó. Reprezentantky se sejdou ve středu 26. prosince v Litoměřicích, druhý den se přesunou do Jihlavy, kde od 13 hodin sehrají přípravné utkání s týmem Washington Pride.

Do dějiště turnaje se vydají netradičně brzy, už v sobotu 29. prosince. 3. ledna pak sehrají generálku se Švédskem a po dalších dvou dnech tréninků vstoupí do mistrovství světa proti Švýcarsku.

Česká nominace na MS žen U18

Brankářky:
Viktorie Švejdová (MODO, Švédsko), Kateřina Dvořáková (Kladno), Julie Pejšová (Příbram).

Obránkyně:
Klára Jandušíková (Vermont Academy, USA), Anna Kotounová (Tábor), Tereza Radová (Olomouc), Klára Seroiszková (Karviná), Barbora Hrůšová (Little Caesars, USA), Vivien Šmajdová (Sokolov), Adéla Škrdlová (Velké Meziříčí), Daniela Pejšová (Bílina), Adéla Hanzlíková (Rokycany).

Útočnice:
Kristýna Kaltounková (Vermont Academy, USA), Nikola Dýcková (Vlašim), Agáta Sarnovská (MODO, Švédsko), Martina Exnerová (Kent School Lions, USA), Barbora Machalová (Hoosac School, USA), Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Hana Haasová (Opava), Karolína Sýkorová (Benátky nad Jizerou), Kristýna Hájková (Skuteč).

Náhradnice:

Brankářka: Barbora Polášková (Ostrov). Obránkyně: Eliška Veselá (Valašské Meziříčí), Michala Machková (Kadaň), Gabriela Horáková (Letňany). Útočnice: Anna Fabšicová (Strakonice), Kateřina Petřeková (Olomouc), Zuzana Černá (Winchendon School, USA), Patricie Škorpíková (Karviná).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Video a kondiční trenér: Daniel Skalický
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Fyzioterapeutka: Jarmila Slovenčíková
Masér/kustod: Martin Vašek

Foto: Ondřej Dorot

Program MS žen do 18 let (Obihiro)

Neděle 6. ledna:
5:00 Švédsko – Kanada (sk. A)
6:30 Finsko – Japonsko (sk. B)
9:00 USA – Rusko (sk. A)
10:30 Česko – Švýcarsko (sk. B)

Pondělí 7. ledna:
5:00 Švédsko – Rusko (sk. A)
6:30 Česko – Japonsko (sk. B)
9:00 Kanada – USA (sk. A)
10:30 Švýcarsko – Finsko (sk. B)

Středa 9. ledna:
5:00 Rusko – Kanada (sk. A)
6:30 Japonsko – Švýcarsko (sk. B)
9:00 USA – Švédsko (sk. A)
10:30 Finsko – Česko (sk. B)

Čtvrtek 10. ledna:
6:30 1. čtvrtfinále
6:30 1. zápas o udržení
10:30 2. čtvrtfinále

Sobota 12. ledna:
5:00 1. semifinále
6:30 2. zápas o udržení
9:00 2. semifinále
10:30 zápas o 5. místo

Neděle 13. ledna:
5:00 zápas o 3. místo
6:30 případný 3. zápas o udržení
9:00 finále

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Japonsku je o 8 hodin víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz