Juniorky začnou turnajem v Púchově, zahrají si i proti hostitelkám MS

Foto: Karel Švec, Český hokej

Na posledních dvou světových šampionátech skončily šesté, letos by se rády vrátily mezi elitní čtyřku. České hokejistky do 18 let zahájí tradičně nahuštěnou sezonu zajímavou prověrkou: turnajem čtyř zemí ve slovenském Púchově.

Plekanec Chance liga

Juniorky za sebou mají už dva přípravné kempy. V červenci se po loňském vzoru sešly rozdělené na dvě party ve Velkých Popovicích, na startu srpna absolvovaly obnovený společný kemp reprezentací v Telči. Tam trenéři viděli většinu hráček, které následně nominovali na první zápasovou akci.

Zatímco v dřívějších sezonách startovaly Češky proti Rusku a loni jen proti domácím dorosteneckým klubům, letos je čeká jiná prověrka – a bezpochyby kvalitní. Ve slovenském Púchově se postaví domácím vrstevnicím, ale hlavně taky Japonkám a Finkám.

S Finskem hrají juniorky nejčastěji, na posledních dvou MS bohužel proti severskému soupeři ztratily závěrečné bitvy o páté místo. Japonky se v lednu vrátily do elitní skupiny (kde s nimi měl předloni v Přerově český tým velké potíže), Slovenky za nimi skončily v divizi IA druhé.

Navrch zbývá připočítat, že právě Japonsko hostí od 6. do 13. ledna 2019 světový šampionát.

Společný kemp v Telči

Společný kemp v Telči | Foto: Facebook Česká hokejová reprezentace žen do 18 let

Trenéři Pavel Zuziak, Jiří Vozák a Martin Vojtek povolali 22 hráček. Kromě ročníků 2001 a 2002, které letos do osmnáctky spadají, se dostalo i na dvě členky ročníku 2003 – útočnici Hanu Haasovou a brankářku Julii Pejšovou. Obě budou letos pokračovat v šestnáctce, s níž v dubnu získaly evropské stříbro.

Akci by měly stihnout hokejistky, které se následně vrátí za moře – v Kanadě působí Natálie Mlýnková, ve Spojených státech zase Klára Jandušíková, Kristýna Kaltounková, Barbora Machalová a Zuzana Černá. Jen Viktorii Švejdovou s Agátou Sarnovskou ze švédského MODO trenéři neuvidí.

Reprezentace se sejde v pondělí 20. srpna ve Valašském Meziříčí. O dva dny později se přesune na dobře známý stadion do Púchova, kde většina kádru získala před rokem a půl zlato na turnaji šestnáctky proti starším soupeřkám. Nyní už v osmnáctce začnou Češky ve čtvrtek duelem s Japonskem, následně je čekají Finky a na závěr domácí Slovenky.

Nominace českého týmu

Brankářky:
Julie Mathauserová (Jaroměř), Julie Pejšová (Milevsko).

Obránkyně:
Klára Jandušíková (Vermont Academy, USA), Anna Kotounová (Tábor), Tereza Radová (Olomouc), Klára Seroiszková (Karviná), Barbora Hrůšová, Vivien Šmajdová (obě Tachov), Adéla Škrdlová (Třebíč), Daniela Pejšová (Bílína).

Útočnice:
Kristýna Kaltounková (Vermont Academy, USA), Nikola Dýcková (Vlašim), Valentýna Černá, Martina Exnerová (obě Kladno), Anna Fabšicová (Strakonice), Barbora Machalová (Hoosac School, USA), Patricie Škorpíková (Karviná), Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Zuzana Černá (Winchedon School, USA), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Hana Haasová (Opava).

Náhradnice:

Brankářka: Jaroslava Krejčová (Humpolec). Obránkyně: Kristýna Hájková (Skuteč), Eliška Veselá (Valašské Meziříčí), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Eliška Vaněčková (Havířov), Gabriela Horáková (Letňany), Michala Machková (Kadaň), Tereza Sovjáková, Lucie Vávrová (obě Vsetín). Útočnice: Karolína Sýkorová (Liberec), Kateřina Petřeková (Olomouc), Anna Kalová (Kadaň), Gabriela Hrubanová (Prostějov).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Fyzioterapeutka: Jarmila Slovenčíková
Masér/kustod: Martin Vašek

Rozpis turnaje v Púchově

Čtvrtek 23. srpna:
14:00 Česko – Japonsko
17:30 Slovensko – Finsko

Pátek 24. srpna:
14:00 Finsko – Česko
17:30 Slovensko – Japonsko

Sobota 25. srpna:
11:30 Japonsko – Finsko
15:00 Slovensko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz