Juniorky vyzkouší nové adeptky, doma dvakrát vyzvou Čínu

Foto: Karel Švec, Český hokej

Jen týden uplynul od návratu českých hokejistek do 18 let z neúspěšného mistrovství světa, a už odstartují přípravy na novou sezonu. Na domácí půdě dvakrát vyzvou exotického soupeře – A-tým Číny.

Místo o medaile bojovaly české hokejistky na světovém šampionátu v Japonsku nakonec jen o záchranu, kterou si zajistily až v posledním zápase. Ročník 2001 se teď posune do seniorské kategorie, ta juniorská zůstane především ročníkům 2002 a 2003.

Hlavně z nich vybíral hlavní trenér Pavel Zuziak pro další akci, kterou zahájí nový přípravný cyklus na následující sezonu. Mladší hráčky z MS jako Čajanovou, Mazancovou či obě Pejšové nechal doma, na dvě utkání s Čínou pozval dva týmy po třech formacích, kde vyzkouší méně zkušené adeptky účasti na příštích šampionátech. Na vrcholné akci z nich byla jen Patricie Škorpíková, a to loni v Dmitrově. Zastoupení mají i ročníky 2004 a 2005.

Obě party se sejdou na zimním stadionu v Litoměřicích. Ta první ale odehraje zápas v úterý 22. ledna od 16:30 v Roudnici nad Labem, druhou čeká duel ve čtvrtek 24. ledna od 17:15 už na půdě Kalich Areny.

Číňanky patří do třetí světové skupiny po bok Polska či Lotyšska, šampionát divize IB absolvují v dubnu na domácí půdě v Pekingu. V rámci přípravy vyrážejí do Evropy pravidelně, s českými juniorkami se potkaly naposledy loni v únoru ve Velkých Popovicích.

Domácí tým tehdy první zápas prohrál 1:5, druhý naopak 7:4 vyhrál. Letos Čína dovezla takřka totožný kádr, který tvoří z drtivé většiny hokejistky ročníků 1995 až 1999.

Nominace na první zápas

Brankářky:
Jaroslava Krejčová (Humpolec), Julie Mathauserová (Jaroměř).

Obránkyně:
Lucie Vávrová (Vsetín), Gabriela Horáková (Letňany), Michala Machková (Kadaň), Zdeňka Suchánková (Jaroměř), Renata Mudráková (Brumov-Bylnice), Vanda Krsová (Klatovy).

Útočnice:
Anna Kalová (Klášterec nad Ohří), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Zuzana Trnková (Třebíč), Beáta Svatošová (Choceň), Kateřina Petřeková (Olomouc), Patricie Škorpíková (Karviná), Lucie Hlavatá (Jaroměř), Marie Nowáková (Děčín), Tereza Horáková (Pardubice).

Nominace na druhý zápas

Brankářky:
Barbora Dalecká (Chrudim), Barbora Hromádková (Litoměřice).

Obránkyně:
Denisa Habartová (Příbram), Anna Václavková (Černošice), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Karolína Veverková (Kadaň), Tereza Mašková (Cheb), Tereza Czerweková (Sušice).

Útočnice:
Barbora Bartáková (Příbram), Lucie Eignerová, Markéta Mazancová (obě Sušice), Anna Jiřina Pavlasová (Děčín), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Natálie Brichová, Adriana Dubová (obě Kutná Hora), Andrea Trnková (Choceň), Aneta Dýcková (Vlašim).

Náhradnice na oba zápasy:

Brankářky: Kateřina Dvořáková (Kladno), Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Adéla Wojnarová (Poruba), Anežka Hračová (Uničov), Eliška Vaněčková (Havířov). Útočnice: Dominika Malická (Třinec), Pavlína Horvátová (Sokolov), Barbora Kafková (Vrchlabí).

Realizační tým:

Manažer týmu: Lubomír Johan / Petra Herzigová
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistent trenéra: Jiří Vozák / Roman Heindl
Kondiční trenér: Daniel Skalický
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Hospodář: Martin Vašek

Program zápasů

Úterý 22. ledna:
16:30 Česko "18" – Čína "A" (Roudnice nad Labem)

Čtvrtek 24. ledna:
17:15 Česko "18" – Čína "A" (Litoměřice)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz