Juniorky nestačily Japonkám. Zvedám varovný prst, říká kouč Zuziak

Foto: Facebook Japan Ice Hockey Federation

Dva zápasy – celkové skóre 1:9. Nepříiš lichotivě dopadly pro ženskou reprezentaci do 18 let, která v Tachově nastoupila s hráčkami širšího kádru, listopadové souboje s Japonskem. „Odešli jsme fyzicky,“ zmiňuje hlavní příčinu trenér Pavel Zuziak.

Jágr Chance liga

Jedný český gól dvojzápasu vstřelila až po dlouhých 103 minutách Kristýna Hájková. Napoprvé se domácí hokejistky neprosadily vůbec, při porážce 0:4 inkasovaly všechny branky až ve druhé polovině utkání. Dlouho se tak držely ve hře solidně.

„První třetinu jsme byli úplně jasně lepší, napadali jsme jejich rozehrávku a ony se k ničemu moc nedostaly. Řekl bych, že v obou zápasech, dokud jsme měli sílu hrát agresivní hokej založený na pohybu a napadání, tak jsme měli i tlak. Ale bohužel zase bez důrazu. Proto jsme dali jenom jeden gól, což je prostě málo,“ ví hlavní trenér Pavel Zuziak.

Jakmile se jeho svěřenkyně neprosadily, výkon šel vždy postupně dolů. Zatímco strojové a fyzicky výborně nachystané Japonky pokračovaly pořád stejně a koncovku ovládly. „Jsou na tom všechny velmi dobře individuálně, nedělají skoro žádné chyby. A je to vyšperkované právě tím, že jsou výborně fyzicky připravené. Šedesát minut tam lítají jako pily,“ hlásí Zuziak na adresu soupeřek.

Foto: Facebook Japan Ice Hockey Federation

„Mají zažitý systém, který dodržují a pilují k dokonalosti. Je to dané i tím, že jsou pořád pohromadě. To je pro ně velké plus, zvlášť při tom jejich způsobu hry a uvažování. Nejsou až tak kreativní, ale umí dokonale udržet systém. A proti tomu se vždycky hraje špatně,“ přemítá.

Vzhledem k průběhu obou zápasů má o největší české slabině jasno. „Fyzická připravenost. Když jsme měli dost sil, nepouštěli jsme je do vážnějších akcí, naopak jsme hráli u nich. Pak jsme ale od druhé třetiny odešli fyzicky. Aspoň v prvním zápase, ve druhém už to bylo o něco lepší. Bylo vidět, že nám dochází dech,“ mrzí trenéra.

Japonky čekají národní tým i v základní skupině mistrovství světa, takže teď je na čase vzít si ponaučení. „Žádný zápas tam nebude jednoduchý, ale určitě zvedám varovný prst,“ pokyvuje Zuziak.

Foto: Facebook Japan Ice Hockey Federation

Na akci mohl naposledy vyzkoušet i řadu hráček širšího kádru, které toho moc odehráno nemají a které mohly v boji o nominaci na šampionát spíše jen překvapit. To je oproti sehranému japonskému souboru samozřejmě velký rozdíl, ale na to se teď nikdo nevymlouvá. Méně zkušeným hokejistkám alespoň zápasy ukázaly realitu a směr, kterým se mají vydat.

„Ne že by zklamaly, ale musí na sobě ještě dost zapracovat. Bylo to hned po víkendu a po vytížení v klubech, takže nějaká únava by se dala pochopit. Na druhou stranu ale my musíme být schopní odehrát i čtyři zápasy ve čtyřech dnech. Na velkých akcích není moc prostoru na odpočinek,“ ví Pavel Zuziak.

Jeho zásadní pokyny po akci tak byly jasné. „Holkám jsme řekli, že v tomhle směru na sobě musí zapracovat a musí dělat něco navíc. V momentě, kdy jsou v širším kádru reprezentace, musí na sobě pracovat ještě mimo tréninky, které mají v klubech,“ nabádá.

Foto: Facebook Japan Ice Hockey Federation

Řada hráček teď už šanci nedostane, ze sestavy je totiž „vytlačí“ opory ze zahraničí. Právě s nimi se česká reprezentace vydá na turnajovou generálku před mistrovstvím světa. Juniorky se od 14. do 16. prosince utkají v ruském Stupinu s evropskou elitou – Švédskem, Finskem a Ruskem.

„Měli bychom mít všechny holky k dispozici. Přílety máme potvrzené, měly by dorazit zhruba dva dny před začátkem kempu. Pak budeme v Česku dva dny trénovat, než poletíme do Ruska,“ dodává trenér juniorek Pavel Zuziak.

Výsledky zápasů v Tachově

ČESKO – JAPONSKO 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Šimomukaiová (M. Cucumiová), 46. A. Sasakiová (Šimomukaiová, Tomiučiová), 53. M. Cucumiová (Šimomukaiová), 57. Wadžimaová (Nagaokaová).
Rozhodčí: Malá – Pipková, Šťastná.
Vyloučení: 3:2.
Bez využití.
Střely na branku: 30:29 (11:4, 8:13, 11:12).
Diváci: 164.
Nejlepší hráčky: Sára Čajanová – Hina Šimomukaiová.

ČESKO – JAPONSKO 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Hájková (Mazancová) – 12. Itová (Suzukiová), 29. Šimomukaiová (M. Cucumiová), 36. Šigaová (Jamašitaová), 51. Nagaokaová, 55. Šigaová (Itová).
Rozhodčí: Růžičková – Šťastná, Pipková.
Vyloučení: 0:1.
Bez využití.
Střely na branku: 24:24 (11:8, 5:8, 8:8).
Diváci: 61.
Nejlepší hráčky: Tereza Mazancová – Akane Šigaová.

Foto: Facebook Japan Ice Hockey Federation

Foto: Facebook Japan Ice Hockey Federation

Soupiska českého týmu

Brankářky:
Barbora Polášková (Ostrov), Julie Mathauserová (Jaroměř).

Obránkyně:
Tereza Radová (Olomouc), Klára Seroiszková (Karviná), Vivien Šmajdová (Sokolov), Adéla Škrdlová (Velké Meziříčí), Daniela Pejšová (Bílina), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Zdeňka Suchánková (Jaroměř).

Útočnice:
Nikola Dýcková (Vlašim), Anna Fabšicová (Strakonice), Kateřina Petřeková (Olomouc), Patricie Škorpíková (Karviná), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Vsetín), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Tereza Horáková (HC Krkonoše), Kristýna Hájková (Skuteč), Lucie Hlavatá (Jaroměř), Marie Nowáková (Děčín), Gabriela Horáková (Letňany).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Masér/kustod: Martin Vašek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz