Juniorky dvakrát podlehly Číňankám. Věkový rozdíl? Až 17 let

Foto: Martin Mašek

Ženská reprezentace do 18 let si koncem ledna pozvala spoustu mladých hráček a na domácí půdě se dvakrát utkala s dospělými Číňankami. Češky vždy hrály dvě třetiny výborně, ale pak jim ujel vlak a v Roudnici nad Labem i Litoměřicích prohrály.

Jágr Chance liga

Výsledky 1:5 a 0:3 působí relativně jasným dojmem, ale všechny branky padaly až ve druhých polovinách zápasů. To vypovídalo o stavu hry: České naděje vždy nastoupily s aktivním hokejem, byla na nich vidět snaha hrát s pukem a útočit.

„Dokud jsme mohli, tak jsme byli jasně hokejovější. Individuálně jsme na tom byli líp, ale vydrželi jsme s nimi hrát dvě třetiny a pak nás přetlačily. Silově, důrazem i mentální vyspělostí. Bohužel rozhodla ta síla,“ shrnuje hlavní trenér Pavel Zuziak.

Na soustředění pozval dva týmy, aby si udělal představu směrem k dalším sezonám. Věkový průměr českých hráček činil necelých 15 let, některé z nich dokonce ještě „nestihly“ ani debut v nejmladší reprezentační kategorii! Naproti tomu Číňanky měly průměr přes 21 let, nejstarší z nich v březnu zakulatí třicítku.

Foto: Martin Mašek

„Pro holky to byla dobrá zkušenost,“ pokyvuje Zuziak. Ovšem zároveň ví, že mladičké svěřenkyně zaplatily daň za velký věkový rozdíl. „Ve druhém utkání jsme druhou třetinu byli lepším týmem, měli jsme víc šancí, ale bohužel jsme ji prohráli 0:2. Ony potrestaly naše chyby. Šli jsme do tlaku a zapomněli jsme na zadní vrátka, ony nás jednou přihrávkou přečíslily a z toho daly oba góly,“ říká kouč.

Hlavní problémy viděl na ose hřiště. „Přes ni nám nejvíc přecházely. Ať to bylo u nich v pásmu, kde jsme se nechali unést hrou a byli třeba ve třech za brankovou čarou, a ony využily toho, že na ose bylo volno. Tamtudy nám ujížděly, šlo tam taky dost průnikových přihrávek mezi beky,“ shrnuje český trenér zásadní nedostatky.

Domácí tým se za dva zápasy brankově prosadil jen jednou z padesáti střel. A shodou okolností se o to postarala nejmladší hráčka kádru – teprve dvanáctiletá Tereza Plosová!

„Dáda Pejšová ujela sama na bránu, dala tyčku, a Tereza si tam dobře sjela na dorážku. Měla důraz. Určitě je dobře, že i takhle mladé hráčky se prosadí mezi dospělými. Že jsou takhle drzé a nebojí se,“ dodává po nadějných výkonech Pavel Zuziak.

Jediná česká střelkyně, dvanáctiletá Tereza Plosová

Jediná česká střelkyně, dvanáctiletá Tereza Plosová | Foto: Lubomír Johan

ČESKO "18" – ČÍNA "A" 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 37. Plosová (D. Pejšová, G. Horáková) – 35. Mengying, 44. Mengying (Yuzi, Shuang), 46. Mengying (Di, Yuzi), 51. Yingying (Chi, Chang), 56. Rui.
Rozhodčí: Malá – Hryzáková, Pipková.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 26:38 (9:10, 8:11, 9:17).
Česko: Mathauserová (31. Krejčová) – Machková, Vaněčková, Suchánková, G. Horáková, Kafková, Wojnarová – T. Mazancová, Škorpíková, Z. Trnková – T. Horáková, Kalová, Horvátová – Nowáková, D. Pejšová, Plosová.

ČESKO "18" – ČÍNA "A" 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Kexin (Yingying, Naiyuan), 39. Mengying (Rui, Chi), 52. Xintong (Chi).
Rozhodčí: Růžičková – Hryzáková, Pipková.
Vyloučení: 1:0.
Bez využití.
Střely na branku: 24:28 (9:5, 8:13, 7:10).
Česko: Dvořáková (31. Dalecká) – Chladová, Habartová, Veverková, Hanzlíková, Czerweková, Václavková – Brichová, Gruntová, Bartáková – A. Trnková, Dubová, Pavlasová – A. Dýcková, Eignerová, M. Mazancová.

Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

Adéla Hanzlíková byla kapitánkou ve druhém utkání, v prvním Daniela Pejšová

Adéla Hanzlíková byla kapitánkou ve druhém utkání, v prvním Daniela Pejšová | Foto: Martin Mašek

Adriana Dubová

Adriana Dubová | Foto: Martin Mašek

Lucie Gruntová

Lucie Gruntová | Foto: Martin Mašek

Barbora Bartáková slavila v den zápasu 15. narozeniny

Barbora Bartáková slavila v den zápasu 15. narozeniny | Foto: Martin Mašek

Denisa Habartová

Denisa Habartová | Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

Viktorie Chladová

Viktorie Chladová | Foto: Martin Mašek

Andrea Trnková

Andrea Trnková | Foto: Martin Mašek

Aneta Dýcková

Aneta Dýcková | Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz