Juniorky chtějí potvrdit Jihlavu, ve Finsku vyzvou i starší soupeřky

Foto: Karel Švec, Český hokej

Už zkraje října čeká ženskou reprezentaci do 18 let další kvalitní turnaj. Výběr trenéra Pavla Zuziaka opět po roce zamíří do finského Kuortane, kde pro něj budou nejsilnějšími rivaly dva výběry domácí země.

HokejkaSHOPvanoce

Srpnový turnaj série Euro Hockey Tour v Jihlavě vyšel českým juniorkám velmi dobře. V konkurenci Finek, Švédek a Rusek obsadily druhou příčku, nejvíc v paměti zůstává poslední výhra 4:0 nad sbornou.

„Odehrály jsme super turnaj. Máme nový tým a podaly jsme fakt super výkon, jsem za to ráda. Je to příprava na mistrovství světa a myslím, že letos máme velkou šanci,“ prozradila tehdy kapitánka Sára Čajanová.

Teď pokračuje tým ročníků 2002 až 2004 turnajem Kuortane Cup ve stejnojmenném finském středisku. Češky se sejdou v pondělí 30. září ve Velkých Popovicích, po přeletu se od čtvrtka 3. do soboty 5. října utkají postupně s finskou dvacítkou a osmnáctkou a na závěr s osmnáctkou Norska.

Nominace je hodně podobná té srpnové, tři zahraniční hráčky už se ale nezapojí – Viktorie Švejdová, Daniela Pejšová a Anna Jiřina Pavlasová. Do nominace tak přibyla brankářka Alexandra Hřívová, po dvou a půl letech se do národního týmu vrací obránkyně Vanda Krsová, z útočnic se pak dostalo na Terezu Horákovou a mladou Andreu Trnkovou, kapitánku šestnáctky z víkendové akce v Německu.

Na loňském turnaji skončily Češky třetí za Ruskem a Finskem, porazily tehdy jen Norsko. Letos v srpnu zdolaly finské vrstevnice těsně 3:2 po prodloužení.

Z Kuortane Cupu by měly být k dispozici živé přenosy na tomto odkazu.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankářky:
Julie Pejšová (Příbram), Alexandra Hřívová (Nový Jičín).

Obránkyně:
Denisa Habartová (Příbram), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Gabriela Horáková (Letňany), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Havířov), Lucie Kučerová (Vítkovice), Vanda Krsová (Klatovy).

Útočnice:
Barbora Bartáková, Lucie Eignerová (obě Příbram), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Hana Haasová (Opava), Patricie Škorpíková (Karviná), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Marie Nowáková (Děčín), Andrea Trnková (Choceň), Tereza Horáková (HC Krkonoše).

Náhradnice:

Brankářka: Kateřina Dvořáková (Kladno). Obránkyně: Renata Mudráková (Brumov-Bylnice), Lucie Vávrová (Vsetín), Anna Václavková (Černošice), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Anežka Hračová (Uničov). Útočnice: Barbora Kafková (Vrchlabí).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Masér/kustod: Marcel Krejsa

Program Kuortane Cupu

Čtvrtek 3. října:
13:00 Česko "18" – Finsko "20"
16:30 Finsko "18" – Norsko "18"

Pátek 4. října:
13:00 Finsko "18" – Česko "18"
16:30 Norsko "18" – Finsko "20"

Sobota 5. října:
9:00 Finsko "18" – Finsko "20"
12:30 Česko "18" – Norsko "18"

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz