Junioři jsou v play off. Snad z nás spadl balvan, věří trenér Martinec

Foto: Marek Hedbávný

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Po 27 minutách prohrávala česká osmnáctka s Francií 1:2. Junioři však drama nedopustili – ve zbytku utkání dominovali a po výhře 9:2 si zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství světa.

Nový fanshop

V Čeljabinsku tak – po prohrách se Slovenskem (2:5) a Ruskem (2:3) – poprvé zněla česká hymna. „Je to příjemný pocit. Věřím, že z nás ten balvan spadl a dál to bude lepší," říká asistent trenéra Tomáš Martinec.

Francie, nováček elitní skupiny mistrovství světa, na turnaji třikrát schytala sedmigólový debakl. Češi jí dali dokonce o dvě branky navíc. „Odškrtnuli jsme si povinné tří body, ale je to i úleva. Věděli jsme, že zápas je pro nás strašně důležitý. Navíc polovina utkání z naší strany nebyla dobrá," je si vědom Martinec.

V rozmezí 40. až 49. minuty dávali Češi jeden gól za druhým – ze 3:2 zvýšili na 8:2. „Od půlky zápasu to z naší strany bylo lepší. Už jsme to rozjezdili a Francouze přehrávali. Oni tady ve všech utkáních ze začátku hráli vyrovnaně, ale postupem času, když jim to tam napadalo, tak odešli. Měli divoké výsledky," připomíná Martinec. 

Ohlas útočníka Karla Pláška

Ve třetí třetině už si Češi s Francouzi jen tak hráli. Hře dominovali. Pošetřili tak reprezentanti síly na úterní utkání s lídrem skupiny z Finska? „Myslím, že jsme nemuseli šetřit síly, protože k tomu není důvod. Doufám, že hráči mají sil dost. Je to jen o tom plnit herní plán a v dalším zápase podat daleko lepší výkon," hlásí asistent trenéra Davida Bruka.

Jestli chce osmnáctka v Čeljabinsku uspět, ví, že musí se zlepšit. Výkony ze zápasů proti Slovensku nebo Francii by k postupu přes čtvrtfinále nejspíš nestačily. „S Ruskem jsme odehráli velmi dobrý zápas, tam jsme byli spokojení. V tomto zápase byla spousta věcí, které musíme zlepšit. A už během utkání s Finskem se chceme připravit na čtvrtfinále."

Ohlas obránce Františka Klejny

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz