Jsou zpět! Bulíř nemohl ani dospat. Filippi čekal, že bude víc hotový

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberci jde v posledních kolech o hodně. Ve čtyřech zbývajících zápasech po olympijské přestávce se bude snažit propracovat do nejlepší šestky. První úspěšný krok už má za sebou, když porazil Jihlavu v prvním z dvojzápasů 4:1. „Pořád je co zlepšovat, do odvety musíme zvýšit důraz a agresivitu," nabádal Michal Bulíř.

HokejkaSHOPvanoce

Jsou zpátky, pohled na libereckou soupisku budí zase o něco větší respekt. Po dlouhé nemoci se objevil na ledové ploše šikovný útočník Michal Bulíř, poprvé po třech letech nastoupil za celek z města pod Ještědem také Tomáš Filippi, jenž vynechal polovinu ročníku kvůli zranění zad.

Byl to svým způsobem emotivní zápas, navrátilec Tomáš Filippi navíc nastoupil po boku svého dlouholetého parťáka Jaroslava Vlacha. „Bylo to lepší, než jsem čekal. Myslel jsem, že budu po zápase víc hotový. Dostali jsme se i do tempa… Akorát příště musíme předvést víc. Je plus, že jsme neinkasovali, ale od nás se spíš góly čekají. Na druhou stranu to byl první zápas a na ten to nebylo špatné,“ komentoval Filippi výkon své formace, kterou utvořil i s Martinem Bakošem.

„Už jsem nemohl ani dospat. Je to přes dva měsíce, co jsem naposledy odehrál zápas. Člověk hokej miluje a chybí mu to. Strašně jsem se těšil a připravoval jsem se na zápas celou reprezentační přestávku. Nemoc už je naplno pryč a žádné následky nejsou,“ líčil Bulíř své pocity po výhře 4:1 nad Duklou.

Teď je každý zápas jako play off, hlásí Michal Bulíř

„Je to nepříjemný soupeř, bylo to hodně bojovné utkání, i když jsme vyhráli o tři góly. Utkání jsme odehráli celkem dobře, ale pořád je co zlepšovat. Do odvety musíme zvýšit důraz a agresivitu,“ pokračoval shrnutím prvního ze dvou duelů útočník oblékající trikot s číslem 88.

Ani jeden z útočníků v utkání nebodoval, přesto jsou oba pro fanoušky velkým příslibem před blížící se vyřazovací částí sezony. Liberečtí mají na svém kontě o dva body méně než šestý Zlín, naopak o šest víc než jedenáctý Chomutov. Už dnes se znovu utkají s Jihlavou, pak je čeká ještě Plzeň a Vítkovice.

„Když vyhrajeme všechny zápasy, budeme v play off, i když třeba v předkole. Každá výhra je v této fázi důležitá, to je jasné,“ dodal Filippi.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz