Jsme zpátky ve hře, těší Jágra. Co zatím Kladnu ukázala baráž?

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Kladno se vrací do hry! V souboji prvoligistů vynulovalo Motor a bere první body v baráži. Co říkal po výhře dvěma desítkám novinářů legendární Jaromír Jágr?

Nový fanshop

První výhra, první body a první góly.
Samozřejmě je to úleva. V prvním zápase jsme měli hodně ze hry, nedali jsme ale gól. Myslím, že ani výkon proti Pardubicím neodpovídal výsledku. Nejhorší na tom je, že ztratíš takovou víru, sebevědomí... Dneska to byl zápas, který jsme museli udělat. Jsme rádi, že jsme v něm dali gól jako první. Byla to pro nás úleva. I pak jsme měli dost šancí, ale nevyužili jsme je. Nechali jsme je tak ve hře déle, než bylo potřeba. Samozřejmě jsme ale rádi za první bod.

Bylo mladé kluky potřeba povzbudit po těch dvou porážkách?
To si každý musí zažít, to můžeš říkat, co chceš... Ona je tam zaprvé strašná únava. Aspoň u mě. Teda doufám, že i u ostatních. (směje se) Je to opravdu náročné. Každý zápas hraješ jako zápas číslo sedm. Není čas na oddech. Neříkám, že musíš vyhrát všechny zápasy, ale hodně moc jich vyhrát musíš, abys postoupil. Jak fyzicky, tak psychicky, je to tedy hodně náročná soutěž.

Proti Motoru jste odehrál skoro devatenáct minut. Jak jste se cítil?
Dneska jsem se cítil nejhůř, co jsem se cítil. Ale vím, že to bude nahoru dolů. Říkal jsem Plekymu i Zikymu, ať mi to moc nedávají. Snažil jsem se týmu pomoct jinak. 

Nakonec jste ale byl u obou gólů Rytířů.
Ta přesilovka nám pomohla – Tonda Melka výborně vystřelil a trochu to z nás spadlo. Udělali jsme pár změn v sestavě (k Jágrovi a Plekancovi se místo Tomáše Redlicha přesunul Ladislav Zikmund, pozn. red.), to myslím také pomohlo. Byl to takový nový vítr do mužstva.

„Je to opravdu náročné. Každý zápas hraješ jako zápas číslo sedm."

Co vám zatím ukázala baráž?
Každé mužstvo hraje úplně jinak. Extraligové týmy hrají o hodně chytřeji než my ve druhé soutěži. Ale těžko soudit. To skóre neodpovídalo hře, která byla. Jak v prvním, tak ve druhém utkání. Nechci se vymlouvat, ale myslím, že to skóre 0:7 bylo až nespravedlivé. Na druhou stranu nám ale určitě spousta lidí přestala věřit a z nás to spadlo. Teď jsme zpátky ve hře.

Byly ty porážky s Chomutovem a Pardubicemi tvrdým nárazem na hokejovou realitu?
To si nemyslím. Prostě je to jiný styl hokeje. Mám pocit, že jsou silnější u mantinelu a v předbrankovém prostoru. Stačí jim méně příležitostí k tomu, aby dali gól. Jsou v tom šikovnější. Na druhou stranu ale zas tolik nebruslí, spíš si drží ten systém. Když nemají potřebu napadat, tak nenapadají. Pro naše obránce, i když je to těžko pochopitelné, je to pak jednodušší, protože to napadání tam takové není. Zkrátka hrají chytřeji: když puk nemají, tak se stáhnou a šetří síly, aby je měli v rozhodujících momentech. My takhle nehrajeme. Oni tě třeba nechají je přehrávat, ale v částech hřiště, kde to pro ně není tak dramatické. Šetří sílu na rozhodující okamžiky. Ono by to samozřejmě taky bylo jiné, kdybychom dali gól jako první. Oni by potom ten styl museli změnit, nemohli by čekat. Jenže to se nestalo.

„Extraligové týmy hrají o hodně chytřeji než my ve druhé soutěži."

Nesouvisely ty porážky i s tím, že nemáte extraligové týmy až tolik načtené?
To asi ne. Spousta hráčů tu hrála baráž už loni. Extraligové týmy to hrají podobně. Jde spíš o to, že je to styl proti stylu. Nemyslím si, že kdybychom změnili styl a hráli stejně jako extraligové týmy, že by nám to pomohlo. Bude to prostě jeden styl proti druhému. První dva zápasy jsme prohráli a uvidíme, jak to bude dál...

V pátek vás ale čekají zase prvoligové Budějovice.
Myslím, že jejich hra je hodně podobná našemu stylu. Prostě napadají a snaží se bruslit stejně jako my. Je to obecně hodně o prvním gólu a o štěstí.

Foto: Antonín Vydra


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz