Jsme profíci a musíme to nějak zvládnout, reaguje na opatření Řepík

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

7. října 2020, 8:30

Jakub Mahr

Michal Řepík pomohl Spartě k první výhře na ledě soupeře hned dvěma góly. Hráči z hlavního města dokázala přehrát Karlovy Vary, které naskočily do prvního zápasu po absolvování karantény. „Osobně mi nepřišlo, že by jezdili pomaleji, nebo že by byli více unavení,“ hodnotil soupeřův výkon Řepík.

O Kapku lepší hokej

Báli jste se v tom úplném tichu říkat nějaké pokyny, aby je neslyšel soupeř?
Samozřejmě to bylo zvláštní. Nejsou tu žádní fanoušci a de facto je vše slyšet. Když jsme ale v zápalu boje, tak to neřešíme a říkáme to, co nám přijde na jazyk.

K výhře svého týmu jste přispěl dvěma góly. Co se týče toho prvního, byla to nacvičená kombinace? 
Nám se zatím přesilovky moc nedařily. Takže jsme to potrénovali, trochu změnili pozice. Já pak v zápase dostal skvělou přihrávku, kterou jsem poslal do prázdné brány.

Roman Horák je důležitou součástí vašich přesilovek. V čem je nejefektivnější?
On hraje výborně na prostředku. Dokáže výborně zpracovat puk a následně ho rozdat.

„Myslím si, že nás nastartoval dobře zvládnutý zápas doma proti Liberci.“

Při pohledu na prázdné tribuny se nedá úplně hovořit o výhodě domácího prostředí… V čem se vám dařilo lépe než v předešlých venkovních utkáních?
Myslím si, že nás nastartoval dobře zvládnutý zápas doma proti Liberci. Dnes jsme měli dobrou první třetinu, v té druhé jsme vypadli z tempa a nechali soupeře hrát. Ve třetím dějství jsme už hru ale kontrolovali, i když jsme udělali nějaké chyby.

Museli jste nějak výrazněji pomáhat svým obráncům? Přeci jen jste postrádali tři klíčové zadáky… 
Já bych chtěl hlavně klukům, kteří dnes přišli a odehráli to utkání, poděkovat. Zahráli to výborně. My jsme se snažili blokovat střely, aby to tam tak nelétalo.

Postavili jste se proti soupeři, který hrál první utkání po karanténě. Bylo to na hře Karlových Varů znát?
To je spíš otázka na ně. Určitě to není lehké po té karanténě. Osobně mi ale nepřišlo, že by jezdili pomaleji, nebo že by byli více unavení. Vary mají rychlé útočníky, snaží se hrát na brejky, z jednoho nám dali gól.

„Není to bez fanoušků vůbec jednoduché. Každý hráč se na to musí připravit, diváci vám můžou občas pomoct, nakopnout vás.“

V duelech proti Energii padá poměrně dost branek. Vyhovuje vám takováto ofenzivní hra?
Jak říkám, oni hrají dost na brejky a tlačí to dopředu. Na druhou stranu, my když zachytíme ty puky, tak to můžeme otočit ve vlastní prospěch a mít z toho nějaké přečíslení. Snažíme se hrát stejný styl hry proti všem soupeřům. Každý tým hraje trochu jinak a dovolí nám něco jiného.

Nejen kolem hokeje se nyní motají karanténní opatření, nehraje se dle původního herního plánu. Jaké to je pro hráče, když neví, jestli vůbec další utkání odehraje?
Je to zvláštní. Nikdo z nás nic takového nezažil. Na druhou stranu jsme profíci a musíme to nějak zvládnout. Není to bez fanoušků vůbec jednoduché. Každý hráč se na to musí připravit, diváci vám můžou občas pomoct, nakopnout vás.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz