Jsme připraveni! Finále s Kometou bude ohromný zážitek, říká Nezbeda

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bílí Tygři se sotva dostali do play off DHL Extraligy juniorů, poté však vyřadili Kladno i Plzeň a teď čekají na poslední sérii sezony. O triumf se utkají s brněnskou Kometou a věří, že by se jim mohlo povést úspěšné tažení vyřazovacími boji do konce. „Máme silný tým s velmi kvalitním gólmanem. Jsme dobrá parta a vesměs ofenzivní tým, který umí hrát dobře i dozadu a to se nám může hodit. Nicméně přijede k nám silný tým a rozhodně to nebude nic lehkého," uvědomuje si kapitán Severočechů Tomáš Nezbeda.

partneři českého hokeje

Jaké byly prvotní pocity po postupu do finále? Jak to vypadalo v kabině?
Bylo to něco neskutečného, a to jak pro nás, tak pro celou organizaci. Je to velký úspěch, všichni jsme byli moc šťastní a v kabině samozřejmě proběhly velké oslavy.

Matěj Žajdlík udržel ve druhém zápase čisté konto, skvěle chytal už v Liberci. Tým takový výkon brankáře dokáže určitě pořádně nabudit, že?
V play off už je to hodně o gólmanech a Žajdlos nás podržel strašně moc. Bez něj bychom ve finále nebyli, zachytal parádně a snad mu to vydrží i do zápasů proti Kometě. 

Plzeň byla přitom ofenzivně během celé sezony velmi silná, vám se ji ale podařilo uhlídat.
Dobře jsme se na ně připravili. Plzeň měla velice kvalitní tým s hráči, kteří již nastoupili i za áčko, ale my jsme oproti čtvrtfinále zlepšili obranu a hráli výborně dozadu. Byla to vyrovnaná série a možná jsme měli jen o trochu víc štěstíčka. Jsme každopádně rádi, že jsme to zvládli.

Kometa bude možná nejtěžším soupeřem ze všech, její kvalita je obrovská. Jak se na zápasy těšíte?
Určitě nás nečeká nic lehkého... Kometa má nabitý tým, ale koneckonců to my taky. Zahrát si finále s takovým soupeřem bude ohromný zážitek. Moc se na to těším.

Co bude důležité? Může pro vás být psychickou výhodou, že začínáte doma?
Rozhodnou maličkosti. Tyto zápasy už jsou hodně o psychice a o tom, jak to tým zvládne. Myslím, že jsme připraveni. Pokud bychom zvládli první zápas, tak budeme mít tu výhodu, že do Brna pojedeme s větším klidem. Doma to prostě musíme zvládnout, je to náš první cíl. Připravovat se na sérii začneme po volnu, které máme, ale je jasné, že největší zbraní Komety bude ofenziva. A tu budeme mít za úkol uhlídat.

Kde vidíte vaši největší přednost?
Máme silný tým s velmi kvalitním gólmanem. Jsme dobrá parta, která je vesměs ofenzivní, ale zároveň umí hrát dobře i dozadu, a to se nám může hodit. Přijede k nám silný soupeř a rozhodně to nebude nic lehkého.

Věřili jste, že poté, co jste se těsně dostali do play off, byste mohli hrát o juniorský titul jako vůbec první tým v historii Tygrů?
Ano. Ze začátku nadstavby to pro nás nebylo lehké, protože jsme najednou hráli v úplně jiném složení týmu. Trvalo nám, než jsme se sehráli a začali hrát jako tým, ale nakonec jsme to zvládli a poté už jsme si věřili. Věděli jsme, že tým máme kvalitní a můžeme dojít daleko. Už teď je to obrovský úspěch, ale když jste tak blízko titulu, nechcete za žádnou cenu prohrát.

Jak moc týmu pomohlo posílení hráči z Benátek nad Jizerou?
Určitě nám to pomohlo, posílili jsme. Jak jsem říkal, chvíli nám trvalo, než si to všechno sedlo, ale naštěstí se tak stalo včas a síla týmu je teď určitě větší.

Navíc se s vámi před play off sešel i Filip Pešán. Byl to pozitivní faktor i s ohledem na to, že hráčům vysvětlil, jak se situace s přesuny mezi kategoriemi má?
Bezpochyby. Posuny zasáhly každou kategorii a ne všichni berou dobře, že mají jít hrát například do nižší kategorie. Určitě bylo dobré, že nám k tomu něco řekl právě sám i pan Pešán.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Finále play off DHL Extraligy juniorů

Středa 4. dubna – 1. zápas:
17:00 Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno

Sobota 7. dubna – 2. zápas:
12:30 HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

Neděle 8. dubna – případný 3. zápas:
HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz