Jsme konkurenceschopní, zní z Karlových Varů. Ve hře jsou další posily

Foto: Facebook HC Energie Karlovy Vary

Staronový extraligový přírůstek z Karlových Varů v pondělí zavřel dveře za první fází přípravy na novou sezonu. Propocená trička z drilu na atletickém oválu či fotbalovém hřišti od konce července vystřídá pouze ledová plocha. Nyní mají hráči nováčka soutěže téměř měsíc na to, aby načerpali dostatek energie. Západočeši nevyloučili, že by se k nim mohl na ledě ještě někdo připojit, posilám se nebrání. I se současným kádrem ale věří tomu, že nebudou hrát mezi elitou druhé housle.

Jágr Chance liga

Šestiskok, třikrát 200 metrů, benchpress a běh na 1500 metrů. Aneb fyzické testy, kterými hráči Karlových Varů zakončili suchou část přípravy. Nejlepší v nich byl útočník Martin Kohout, který ovládl běžecké disciplíny, hned za ním byl obránce Martin Rohan, jenž byl nejzdatnějším skokanem a největším silákem.

Spokojenost v realizačním týmu západočeského mužstva ale panovala se všemi. „K přístupu hráčů nemáme žádné výtky. Hráči samí ví, že se musí připravit na sto procent, protože sezona bude těžká a dlouhá, a podle toho si myslím, že k tomu i přistoupili a pracovali velmi dobře,“ prozradil pro klubový web Energie Tomáš Mariška, asistent hlavního trenéra.

Největší plus letní přípravy? Rozbití stereotypu 

Energetici nabírali síly na různých površích. Atletická dráha, fotbalové hřiště, ale taky týden na ledě. „Největším plusem je rozbití stereotypu letní přípravy, kdy si hráči vyzkouší jiné disciplíny a pohyb. Znovu si trochu osahají led i výstroj,“ dodal Mariška. 

Skladba suché přípravy byla trochu odlišná oproti minulému roku, a to proto, že kádr je z velké části dost podobný. „Letos jsme se více zaměřili na individuální činnosti hráčů a na hru na malém prostoru, vloni jsme více pilovali herní systém. Věřím, že nám to přinese pozitivní vklad do sezony.“ 

Karlovy Vary po postupu z WSM Ligy svůj kádr nijak významně neposílili. Přišli zatím jen tři hráči – Útočník Tomáš Mikúš, který působil minulou sezonu v Nitře, a mladá dvojice hráčů, která bude v příští sezoně Energii k dispozici na hostování z Brna, a to útočník Tomáš Havránek a Lukáš Vágner. „Řekl bych, že do kabiny zapadli velmi dobře. Podobné typy, které zapadnou do našeho mladého mužstva, jsme ostatně i vyhledávali. Chceme hrát útočný agresivní hokej, potřebujeme tedy pracovité a dobře připravené hráče,“ sdělil Mariška.

Do kolonky příchozích hráčů mohou přibýti útočník Marek Švec a zadák Petr Šenkeřík, kteří se o smlouvu u nováčka extraligy teprve bijí. „Oba ví, že rozhodovat se bude v srpnu na ledě. Bylo dobré, že jsme měli možnost je poznat i v suché přípravě, ale rozhodující bude skutečně až jejich přístup a výkonnost na ledě. Je jenom na nich, jak se té šance chopí a o místo v sestavě se poperou,“ uvedl Mariška.

Navzdory tomu, že nedoplnili svůj kádr žádnými věhlasnými posilami, si v Karlových Varech myslí, že tým má sílu. „Věříme, že konkurenceschopní jsme,“ uvedl Mariška, avšak jedním dechem dodal: „Rozhodně se ale dalšímu posílení nebráníme. S několika hráči ještě jednáme a je možné, že po nástupu na led nás ještě někdo doplní. Jak jsem řekl, sestava zatím uzavřená není, ale už v této podobě je podle mě velmi kvalitní.“ 

„Rozhodně se ale dalšímu posílení nebráníme. S několika hráči ještě jednáme a je možné, že po nástupu na led nás ještě někdo doplní.“

Energie narazí v přípravě na soky z extraligy, WSM Ligy, ale i ze zahraničí (více ZDE). Kolik hráčů bude realizační tým v čele s hlavním trenérem Martinem Pešoutem během přípravných zápasů rotovat? „Plánujeme, že bychom na začátku trénovali v pěti až šesti formacích. Potom se kádr bude postupně zužovat. Minimálně pět formací bychom ale chtěli mít k dispozici,“ prozradil Mariška.

Po skoro měsíčním volnu se Karlovarští sejdou 29. července na ledové ploše. Vše pak budou směřovat k tomu, aby byli co nejlépe připraveni na obnovenou premiéru v extralize, která je čeká 14. září v Olomouci.

Aktuální soupiska Karlových Varů

Brankáři: Filip Novotný, Tomáš Závorka, Ondřej Kuchař

Obránci: Sabahudin Kovačević, Daniel Krejčí, Michal Plutnar, Matic Podlipnik, Martin Rohan, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík (zkouška), Jan Tomeček, Lukáš Vágner, Filip Bernáth, David Tureček.

Útočníci: Stanislav Balán, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, Dávid Gríger, Tomáš Havránek, Martin Kohout, Jaromír Kverka, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Marek Švec (zkouška), Tomáš Mikúš, Adam Křemen.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz