Jsme jeden klub! zní ze Sokolova. Hráči áčka tak pomáhají s výchovou mládeže

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Výkladní skříní každého klubu je áčko, v Sokolově každopádně hodně dávají důraz i na práci s mládeži. Za zmínku stojí především projekt Life Skills.

Partneři Českého hokeje

Jde o sérii přednášek, která má za cíl vychovat ze sokolovských dětí nejen dobré hokejisty, ale hlavně dobré lidi. Začínající hokejisté si díky Life Skills prohloubí znalosti cizích jazyků, vědí, jak efektivněji využívat svůj čas, ale dozví se třeba i tom, jak se bezpečně pohybovat v dopravním provozu.

Jednu z přednášek potom vedl Roman Staša, bývalý juniorský reprezentant a v současnosti úspěšný soutěžící v populárním pořadu Masterchef. 

Klubovým sloganem Baníku je výstižné spojení Baník nejen hokej. „Už v loňské sezoně jsme představili vizi klubové kultury. Prioritou je udělat maximum pro výchovu kvalitního a úspěšného člověka, nejen sportovce. Baník je pyšný na své slavné odchovance, ale především chce vychovávat slušné lidi," vysvětluje sokolovský klub.

Ze sokolovských odchovanců jmenujme alespoň Ericha Kühnhackla, Tomáše Vokouna, Lukáše Mensatora, Václava Benáka, Radka Dudu, Davida Hrušku nebo Jiřího Sekáče. 

Víc informací o sokolovském projektu Life Skills najdete v samostatném článku ↓

V souvislosti se sokolovskou mládeží se zmiňme ještě o jedné zajímavé věci. Na tréninky přípravky až po dorost totiž často chodí hráči z áčka.

„Chtěli bychom jak mládeži, tak hráčům A-týmu ukázat, že fungujeme od základny po áčko jako jedna organizace,“ vysvětluje na sokolovských stránkách trenér žáčků Marek Brzobohatý.

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

„Nikdo z nás sice není Jágr nebo Zaťovič, ale i tak si myslím, že jsou kluci rádi za naši účast na tréninku,“ potvrzuje kapitán Tomáš Rohan.

Víc o zapojení hráčů áčka do tréninků mládeže najdete v tomto článku ↓

Partneři HC Baník Sokolov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz