Jsem vděčný za každou minutu v extralize, hlásí 17letý Bednář

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Vítězná série Karlových Varů se zastavila na čísle čtyři. Energie přes skvělý start podlehla na Spartě 1:5, nepomohlo jí ani 30 úspěšných zákroků brankáře Jana Bednáře.

HokejkaSHOPvanoce

„V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli, a Spartu jsme téměř k ničemu nepustili. Ale vůbec jsme nezvládli druhou část. Přestali jsme dělat to, co nám neslo ovoce, a soupeř se dostal na koně. Beru to i na sebe, nemůžu dostat čtyři branky za třetinu,“ smutní mladý gólman.

Energii nalomila první sparťanská trefa, Milan Jurčina při střele zlomil hůl a od Tomáše Knotka kotouč smolně zamířil do branky. „Čekal jsem tvrdou ránu, místo toho se to po odrazu takhle nešťastně došouralo za brankovou čáru. Bohužel, i takové góly padají,“ líčí Jan Bednář.

Že by při čtyřgólové domácí smršti v rozmezí 27. a 36. minuty odjel ze své klece, nepřemýšlel. „Takové myšlenky jsem neměl. Nejsem v pozici, abych mohl odjet z brány a říct, že už nebudu dále chytat. Jsem vděčný za každou minutu, kterou mohu v extralize odchytat,“ hlásí.

O nominaci na středeční předehrávku 20. kola věděl Bednář dlouhou dopředu. „Trenéři mi to oznámili už minulý týden. Ale svůj výkon bohužel nemůžu zhodnotit pozitivně, protože jsem dostal pět gólů. Když inkasuju tolik branek, nemůžeme venku pomýšlet na vítězství.“

Sedmnáctiletý brankář nastoupil teprve ke třetímu extraligovému utkání v sezoně a podruhé proti Spartě. „Jde spíš o shodu náhod, že to vyšlo dvakrát právě na Spartu. Moc extra neřeším, proti komu chytám. Když mi dá trenér důvěru, jdu prostě do branky a jsem za to rád.“

Zápasový rytmus udržuje v prvoligovém Sokolově. „Rozdíl mezi oběma ligami je obrovský. V Chance lize je mnohem víc chyb, po taktické stránce to není tak vyspělé. Extraligová mužstva mají taktiku zvládnutou líp a hráči přesně vědí, co mají dělat,“ popisuje obě soutěže.

Bednář figuroval mezi náhradníky na generálku dvacítky ve Finsku, nyní nechybí v nominaci na turnaj osmnáctky ve Švédsku. „Věkem jsem v osmnáctce, takže kdybych se dostal do dvacítky, byl by to pro mě takový bonus. Samozřejmě bych byl hrozně rád,“ přiznává na závěr.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz