Jsem šťastný, že ještě kemp s Američany mohu zažít, září Krupička. Po turnaji končí

Foto: Radim Horák, parahockey.cz

Čeští para hokejisté před startem IPH Cupu v porubské RT TORAX Aréně zažívají doslova snový týden. Své zkušenosti jim předává aktuálně nejlepší tým světa, v rámci unikátní spolupráce s Američany trénují a dokonce si s nimi zahráli i v jednom dresu! Souboj smíšených týmů opanovali před takřka dvěma tisíci diváky hráči v bílých dresech, soupeře v červeném zdolali 8:3. Za vítěze si zahrál třeba také sparťanský veterán Zdeněk Krupička.

Díky ostravským školákům se hrálo před parádní kulisou, jak jste si to užil?
Atmosféra byla výborná. Když jsem byl na trestné lavici, tak jsem se snažil to taky trošku rozbouchat. Oni se chytili, což bylo hezké. Když přijde takhle plný dům a vytvoří takovou atmosféru, tak se hraje krásně a člověka to žene dopředu.

I když šlo jen o modelový zápas, asi jej budete řadit hodně vysoko. Už se vám příliš nepoštěstí, že si zahrajete po boku amerických hvězd...
Bylo to naprosto skvělé. Zpočátku jsem měl pochybnosti, jestli jim to nebudu kazit, ale oni jsou úžasní v tom, že i když něco zkazíte, tak vám řeknou, jak to udělat líp. Bylo skvělé si zahrát s takovým světovým mančaftem. Byl to pro mě takový para hokejový svátek. Moc jsem si to užil, včetně jejich pokřiku v kabině.

Zapamatoval jste si ho?
To ne. Jen nám řekli, ať něco řveme, tak jsme řvali. (směje se) Byla to opravdu pecka, od první chvíle až do vítězného konce. Akorát mě mrzí, že se mi nepovedl nájezd.

„Pro mě to byl takový para hokejový svátek. Závidím mladým klukům, kteří podle mě takové kempy zažijí ještě několikrát. Já už ne, ale jsem šťastný, že jsem tady a všechno to ještě mohu zažít.“

V netradiční roli se představil kouč Jiří Bříza, jenž byl jedním z hlavních rozhodčích. Co říkáte na jeho výkon?
Ale jo, dobrý. Když jsem šel na trestnou lavici, tak se i můj americký spoluhráč divil, za co jdu ven, protože to nebyl faul. A trenér mi říkal: V klidu Krupice, běž, to jen zkoušíme. Jste moc silní, tak potřebujete oslabit. (směje se) Tak jsem v klidu vydechl a aspoň mohl děcka rozeřvat. Na trestné byla fajn atmosféra. I když tam hráči neradi tráví čas, tak mně se tam teď líbilo.

S Američany také trénujete, co vám to přineslo?
Hlavně velké zkušenosti. Zjistili jsme, že trénují více soutěživě. Tím, jak jsme to zažili, tak třeba jedeme na plné pecky a snažíme se je dohnat, i když víme, že je nepředjedeme. Je to obrovská zkušenost. Závidím mladým klukům, kteří podle mě takové kempy zažijí ještě několikrát. Já už ne, ale jsem šťastný, že jsem tady a všechno to ještě mohu zažít.

Překvapili vás něčím američtí para hokejisté?
Překvapilo mě, jací jsou. Když například zkazíte přihrávku, tak nic takového, že by kroutili hlavou. Naopak přijdou a řeknou, že se nic neděje, a snaží se nám říct, jak to udělat lépe. Na tréninku jsme proti sobě hráli čtyři na čtyři a já udělal faul. Omlouval jsem tomu hráči a on na mě: To nic, v pohodě, velmi dobrý hit. Jsou opravdový tým a tak se i chovají. Také k nám se chovají, jako kdybychom k nim patřili. Nevnímají, že tam mají někoho navíc. To je na nich nádherné.

Rádi by hráli více vyrovnanějších zápasů. I proto se snaží předávat své zkušenosti, že?
Přesně tak, chtějí para hokej naučit další týmy. Sami říkají, že nechtějí pořád jen bojovat o první příčku s Kanadou. Touží po tom, aby se celý para hokej vyrovnal a turnaje měly více vyrovnaných zápasů. Je krásné, že předávají zkušenosti. A jak už jsem říkal, jsem šťastný, že mohu být u toho.

„Překvapilo mě, jací Američané jsou. Když například zkazíte přihrávku, tak nic takového, že by kroutili hlavou. Naopak přijdou a řeknou, že se nic neděje, a snaží se nám říct, jak to udělat lépe. Chovají se k nám, jako kdybychom k nim patřili.“

Berou si mladí hráči k srdci, když jim něco Američané radí?
Určitě, vnímají to jinak než my starší. My už se hlídáme, abychom neudělali nějaký špatný pohyb a nebolela nás ramena, lokty. Ale takový Filip Veselý a Alex Ohar se fakt posouvají nahoru, je nádhera na ně koukat. Je to pro ně veliká zkušenost. Myslím, že půjdou výš a výš. Přesně to český para hokej nejvíc potřebuje.

Turnajem v Porubě se budete s reprezentací loučit. Nejste už teď naměkko?
Loučení nikdy není takové radostné, ale někdy přijít musí. Uvidíme, jaké to bude. Věřím, že se budu loučit před skvělou diváckou kulisou.

Program International Para Hockey Cup 2022

Sobota 24. září:
16:00 USA – IPH tým
19:00 Česko – Kanada

Neděle 25. září:
16:00 Kanada – IPH tým
19:00 Česko – USA

Úterý 27. září:
16:00 USA – Kanada
19:00 Česko – IPH tým

Středa 28. září:
16:00 Semifinále
19:00 Semifinále

Pátek 30. září:
16:00 Utkání o 3. místo
19:00 Finále

Vstupenky na turnaj zakoupíte zde.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz