Jsem šťastný. Chci Detroitu ukázat, že vybrali správně, září Filip Zadina

Foto: sports.yahoo.com

23. června 10:02

Adam Bagar

Čekalo se, že bude nejvýš draftovaným Čechem od roku 2000, ale tehdejší čtvrté místo Rostislava Klesly nakonec neatakoval. Hlavní český favorit Filip Zadina v Dallasu přišel na řadu jako číslo šest, na útočníka z Pardubic ukázali zástupci Detroitu Red Wings. "Je to úžasné, cítím se tak šťastný," radoval se krátce po draftu na tiskové konferenci.

Plekanec Chance liga

"Pořád mi nedochází, že jsem v Detroitu. Takže je možné, že se zítra probudím a řeknu si: OK, jsem v Detroitu. Jsem strašně šťastný. Seběhlo se to tak rychle, že si to pořád neuvědomuju," vyprávěl osmnáctiletý útočník poté, co přišel na řadu jako šestý v pořadí.

Jedničkou draftu Dahlin. Zadinu získal Detroit, Kauta má Colorado »

Mnohé odhady mu přitom přisuzovaly třetí pozici. Čekalo se, že po něm sáhne Montreal, ale ten nakonec vybral Fina Jesperiho Kotkaniemiho. Ottawa pak ukázala na Američana Bradyho Tkachuka a zástupci Arizony si následně vzali Kanaďana Barretta Haytona.

Detroit to překvapilo. Jeho generální manažer Ken Holland měl o Zadinu zájem, ale nečekal, že by ještě v tu chvíli mohl být k dispozici. "Každý nejspíš očekával, že půjdu do Montrealu, ale tohle je draft a stát se může cokoliv," uvědomoval si český hokejista.

Pokud mě nevyberou, zasypu jejich branku puky

"Byl jsem odhadovaný na třetí příčku, ale o čísla se vážně nestarám. Jsem prostě šťastný, že můžu být v Detroitu. Je to výborný tým a já jen doufám, že mi to tam sedne," přál si útočník, který chce Canadiens dokázat, že se při letošním výběru rozhodli špatně.

"Řekl jsem svému agentovi, že pokud mě nevyberou, zasypu jejich branku puky," usmíval se už před akcí odchovanec Pardubic. "Chci jim prostě dokázat, že se rozhodli špatně. Jsem tak rád, že na mě ukázal Detroit. Chci organizaci předvést, že vybrala správně."

Z českého pohledu by draft mohl být hodně zajímavý, hlásí Havlůj »

Red Wings nepatří k těm, kteří by talenty posílali rovnou do NHL, ale jejich kádr nyní prochází generační obměnou, což je šance pro Filipa Zadinu. "Mohla by to být výhoda," souhlasil talent, který už příští týden vyrazí do Detroitu na rozvojový kemp mladých hráčů.

Kádr Detroitu zatím příliš nezná. "Dosud jsem na tým moc nekoukal, ale vím, že kapitánem je Zetterberg, znám Larkina a mají velmi dobrou obranu v čele s Niklasem Kronwallem. Musím si na něj dát při prvních trénincích pozor. Rád bych si s ním zahrál," přiznal.

Už se moc těším na to, až zabojuju o místo v týmu

V organizaci Red Wings se potká s Filipem Hronkem. "Hráli jsme proti sobě v Česku a byli jsme spolu v národním týmu, takže mám tam českého kamaráda a budu v pohodě," usmíval se Filip Zadina, který zabojuje o místo v prvním týmu. "Už se na to moc těším."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz