Jsem rád, že mi lidé sérii přejí, těší Kvapila. Překoná i trenéra Růžičku?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

20. prosince 2018, 13:47

Jan Kulíšek

Bílí Tygři zažili na plzeňském ledě start z říše špatných snů a už v 11. minutě prohrávali 0:4. Zbraně ale nesložili, zápas se pokusili zdramatizovat, ale nakonec odjížděli s debaklem 3:7. Ani reprezentační přestávka výsledkovou mizérii z ledů soupeřů tedy nezastavila.

HokejkaSHOPvanoce

Liberec hraje atraktivní, efektní a často i efektivní hokej. A samozřejmě fyzicky náročný, jak diktuje hlavní kouč Filip Pešán. To však často platí jen na jejich domácím ledě, kde jsou Tygři druhým nejlepším týmem v soutěži. Ale pokud se zaměříme jen na hodnocení venkovních duelů, Severočechy nalezneme až na jedenáctém místě.

Reprezentační pauza je přesně tím obdobím, kdy každý z týmů chce svou Achillovu patu obalit a obrnit co nejvíce. Proto naprosto mizerný start do utkání s Plzní byl pravým opakem toho, co si Liberec přál. „Samozřejmě to zamává s každým týmem, když dostanete takhle rychlé branky. Ale řekli jsme si, že zkusíme do konce třetiny dát nějaké góly a vrátit se trochu do hry, což se nám povedlo. Myslím, že jsme se z toho docela oklepali,“ nalezl alespoň nějaká pozitiva útočník Marek Kvapil.

Byl to právě on, který protrhl ve 14. minutě neprůstřelnost domácího gólmana Dominika Frodla, i když se puk ještě pravděpodobně otřel o jednoho z bránících Plzeňanů. A když v 17. minutě přidal branku i Michal Birner, byli Tygři zpátky v zápase. Jenže drama se nekonalo. Místo snížení na rozdíl jediné trefy se po polovině duelu trefil v přesilovce Petr Kodýtek. „Sice padaly góly na obou stranách, oni ale dokázali skórovat, když potřebovali, a nám se to nepovedlo. Nic jsme nevzdali a snažili se bojovat až do konce, ale nevyšlo to.“

Milan Gulaš o spolupráci s Janem Kovářem

Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 7:3 pro domácí indiány. Přesto jeden důvod pro úsměv Kvapil přece jen měl. Zaznamenal už 23. zápas v řadě, kdy se mu podařilo bodovat, a to právě už vzpomínanou úvodní brankou jeho týmu. „Po takovém zápase, když dostanete sedm gólů, se to těžko hodnotí. Ten dojem je tím teď ovlivněný. Nicméně jsem rád, že mi lidi tu sérii přejí. Ale důležité jsou výhry a tentokrát můj příspěvek bohužel nepomohl,“ mrzelo Kvapila.

Liberecký tahoun tedy vyrovnal druhou nejdelší sérii v historii v podání Jaroslava Bednáře a před sebou už má jen sérii Vladimíra Růžičky ze sezony 1995/96 s 30 zápasy v řadě. „Po té metě nijak nepokukuju, to takhle nejde. Občas přijde zápas, kdy vám to prostě nejde a nejde to ovlivnit. Jednou ta série skončí a až to přijde, tak to přijde. Ale myslím, že i to, kde jsem teď a co jsem dokázal, je hodně slušné. Hlavně se snažím, abych pomáhal týmu a drželi jsme se nahoře v tabulce,“ vyjádřil Kvapil jednoznačně své priority.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz