Jsem malé postavy, ale hokej už není o výšce, říká Motorák Petrásek

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Českých Budějovic čtyřikrát za sebou bodovali a alespoň díky skóre se dostali na kýženou šestou pozici. Nejcennější bod si připsali proti Pardubicím, do jejichž sítě čtrnáctiletý Filip Petrásek nasázel hattrick.

HokejkaTV

Filipe, čtyřikrát v řadě jste bodovali. Jak to hodnotíte?
Je to super a zásluha celého týmu. Když budeme takhle pokračovat dál, máme šanci uhrát šestku. Chceme udržet extraligu pro mladší kluky, ale hlavní je šestka, abychom už mohli být v klidu.

Čím to je, že se vám začalo dařit?
Celý tým začal makat naplno. Našlo by se i více dílčích věcí, ale hlavně jsme začali hrát jako jeden tým. Všechno začalo fungovat a pomohlo nám i štěstíčko.

Byla velká výhoda hrát třikrát za sebou na vlastním kluzišti?
Doma se nám většinou daří. Určitě nám pomáhají všichni, kteří se chodí koukat. Doma je to jiné a takové lepší, protože nemusíme nikam cestovat. Jenom se vyspíme, najíme se a jdeme hrát.

„Chceme udržet extraligu pro mladší kluky, ale hlavní je šestka, abychom už mohli být v klidu.“

Proti komu jste získali nejcennější body?
Nejtěžší zápas byl proti Pardubicím, ale všechny týmy jsou výborné. V takové soutěži nejsou slabší a silnější týmy, jsou na tom všichni stejně a je to víceméně o štěstí.

Konce základní hrací doby zvládáte, ale prodloužení a nájezdy ne. Jak to?
Závěry jsou vypjatější. Možná všichni už přemýšlí, jak se bude hrát prodloužení a už se tolik nesoustředí. Prodloužení a nájezdy jsou o individualitách. Některé týmy asi trénují prodloužení a nájezdy více. Možná se projevuje nějaká nervozita, i když se snažíme hrát v klidu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co bude nejdůležitější do dalších duelů?
Budeme muset dost potrénovat, protože nás tento týden čekají Hradec Králové a Slavia. Musíme potrénovat, abychom s nimi vydrželi hrát celý zápas. Měli bychom ukázat obětavost a hrát jako tým. Určitě musíme hrát jednoduše.

Budete pod sebou hlídat hlavně Havlíčkův Brod?
Proti němu je to zápas jako každý jiný, jenom se do toho snažíme dávat ještě více než normálně. Chceme za každou cenu vyhrát. Budeme se soustředit na všechny týmy pod námi, aby nás nedohnaly, a budeme se snažit porážet i týmy nad námi.

„Snažím se díky výšce prosazovat, protože jsem menší a snadněji se někde protáhnu.“

Co říkáte zatím na své osobní výkony?
Jsem spokojený, protože se mi v minulé sezoně začalo dařit až v polovině základní části. Je to zásluha celého týmu a celé lajny, ve které hraju s Honzou Vavříkem a Davidem Kašparem. Určitě by se dalo něco zlepšovat, ale hlavně se budu snažit držet stejné výkony.

Je pro vás těžší prosadit se, když patříte do mladšího ročníku dorostu?
Starší kluci jsou vyšší a silnější, navíc jsem malé postavy, takže to mám o něco těžší. Hokej ale už není moc o výšce. Snažím se díky výšce prosazovat, protože jsem menší a snadněji se někde protáhnu. Snažím se využít své přednosti v bruslení a zakončení z před brankového prostoru.

Proti Dynamu jste dal dokonce hattrick…
Byl první v extralize, více gólů jsem dával jenom v žákovských kategoriích. Moc jsem si to užil. Bylo to něco jiného dát tři góly. Když jsem ho dokončil, mysleli jsme si, že vyhrajeme, ale dostali jsme v závěru hloupé góly a nakonec prohráli v prodloužení.

Který gól byl nejhezčí?
Nejlepší byl ten třetí. Vždycky to bývá ten třetí, když už je hattrick završený. Jeli jsme dva na jednoho, já jsem dostal puk, natlačil se před brankáře a udělal mu kličku do forhendu. Puk jsem si schoval a mám ho doma vystavený.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz