Jordán už má jasno, doplní českou legii v ruském Chabarovsku

Foto: Martin Tellinger

26. května 2017, 11:40

Václav Jáchim

Před několika dny skončil v ruské Kazani, nyní už má Michal Jordán jasno o dalším angažmá. Odchovanec zlínského hokeje a zkušený reprezentační obránce se v rámci Kontinentální ligy stěhuje do Amuru Chabarovsk, kde podepsal dvouletou smlouvu. Informují o tom stránky championat.ru s odkazem na vyjádření viceprezidenta klubu Alexandera Filippenka. Jordán přišel do ruské soutěže loni na podzim po dlouhém působení v Carolině.

MS U20 2020

Účastník mistrovství světa 2014-16 nedokončil uplynulý ročník vzhledem ke zranění kolena, zdravotní problémy vzaly Jordánovi také možnost zabojovat o nominaci na MS v Paříži a Kolíně nad Rýnem. V dubnu někdejší bek NHL naznačil, že by rád pokračoval na ruské frontě. Když ne v Kazani, tak jinde.

Nedávné rozvázání smlouvy s týmem AK Bars bylo předzvěstí toho, že se Jordán bude stěhovat. "Michal měl několik nabídek, intenzivně jsme to řešili. Zůstane v Kontinentální lize," řekl Robert Spálenka. Dnes vyšlo najevo, že novým zaměstnavatelem zkušeného zadáka bude Chabarovsk.

"S Jordánem jsme dohodnuti na spolupráci. Bude hrát za Amur, uzavřeli jsme dvouletou smlouvu," řekl serveru championat.ru Alexander Filippenko. Reprezentační obránce se stěhuje na východ Ruské federace s vírou, že se stane jednou z opor defenzivy týmu. A že dostane patřičný herní prostor. V Kazani byl sice Jordán spokojen, ale po příchodu ze zámoří mu chvíli trvalo, než přesvědčil kouče Biljaletdinova k větší porci minut v utkáních.

Jordán původně předpokládal, že setrvá v Kazani, ovšem klub mu nakonec smlouvu nenabídl. A český obránce by měl mít pozici nechráněného volného hráče. "Zájemců o Michalovy služby bylo několik, jenže pak Kazaň předložila kvalifikační nabídku, čímž si udržela jeho práva, aby za něj mohla žádat finanční kompenzaci. To situaci zkomplikovalo,“ konstatuje Robert Spálenka. "Všechno se nám ale podařilo rychle vyřešit. Michal si přál zůstat v KHL, byla to jasná priorita.“

Chabarovsk letos spoléhá na silnou českou legii. Vynikající služby týmu odváděli obránce Jan Kolář a útočník Tomáš Zohorna, oba v Amuru nadále zůstávají. Rozloučili se finští útočníci Kristian Kuusela a Teemu Ramstedt, k dispozici dál bude jen jejich krajan – brankář Juha Metsola. Kromě Jordána míří do týmu také Marek Kvapil, příchod letošního vítěze Tipsport extraligy s Kometou Brno byl potvrzen už před světovým šampionátem.

Chabarovsk by v příští sezoně chtěl zaútočit na lepší pozice, tým nadále povede hlavní kouč Martěmjanov, jenž během minulé sezony nahradil kolegu Fahrutdinova. Spekulovalo se, že vedení Amuru v uplynulých týdnech zvažovalo také příchod českého útočníka Martina Frka, na poslední volnou pozici pro krajánky měly být i jiné varianty. Nakonec si představitelé organizace plácli s Michalem Jordánem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz