Jména pro ruský turnaj: Říha bere Hrubce, Sekáče či Fleka, návrat hlásí Gulaš

Foto: Karel Švec, Český hokej

2. prosince 2019, 13:04

Václav Jáchim

První podnik letošního Euro Hockey Tour se českým hokejistům vydařil báječně, turnaj Karjala ovládli bez ztráty kytičky. Teď je před elitním výběrem druhá prověrka sezony. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším zachoval kostru úspěšného mužstva, na ruském turnaji Channel One Cup se ale představí i hráči, kteří počátkem listopadu ve Skandinávii nebyli.

HokejkaSHOPvanoce

Poprvé od jarního mistrovství světa je v týmu Milan Gulaš, král extraligového bodování i pořadí střelců by měl po dohodě sehrát čtvrteční utkání s Finy v Plzni. Říha zátěž rozloží, avizoval to už v předstihu. „Uvažovali jsme nad tím, že někdo by hrál jen první zápas a v Moskvě by se k nám přidali další hráči," připomněl hlavní kouč.

Mezi brankáři jsou opět Roman Will s Markem Langhamrem, oba na Karjale zachytali výborně. První pozvánku v sezoně obdržel Šimon Hrubec z čínského Kunlunu, jako náhradník je připraven plzeňský Dominik Frodl. Ve výběru je tentokrát jediný nováček: karlovarský útočník Jakub Flek už se v minulosti s reprezentací připravoval, ovšem na ostrý mezistátní start čeká.

Do obrany budou k dispozici nově Vojtěch Mozík ze švédského Färjestadu nebo Ondřej Vitásek, jenž tvoří českou legii v ruském Chabarovsku. Zahraje si i boleslavský Marek Hrbas, z Finska přijede důrazný Lukáš Klok. Zadáků je na soupisce devět, nechybějí listopadové opory Andrej Šustr, Jakub Jeřábek, Jakub Krejčík či Michal Moravčík.

V útoku dojde k určitým změnám. Tentokrát nenastoupí Jan Kovář, jehož manželka očekává narození druhého dítěte, hrát ale bude nejlepší hokejista TELH Milan Gulaš. Poprvé pod Říhou se představí Tomáš Hyka, bruslař ruského Čeljabinsku byl v zorném poli kouče už minule, jenže boleslavský odchovanec se tehdy zranil.

Foto: Karel Švec, Český hokej

V tomto ročníku čeká první reprezentační akce Jiřího Sekáče, Romana Horáka, Martina Zaťoviče nebo Michala Birnera, výbornými výkony ve Spartě si vysloužili nominaci David Tomášek a Lukáš Rousek. V mužstvu se znovu sejde kompletní trio bratrů Zohornových, na turnaji Karjala startovali rovněž Dmitrij Jaškin, Lukáš Sedlák, Tomáš Filippi a Andrej Nestrašil. Útočníků je ve výběru celkem šestnáct.

Dvanáct hráčů působí v KHL, jedenáct nastupuje v Tipsport extralize, tři ve švédské a dva ve finské nejvyšší soutěži. Nejmladším hráčem výběru je sparťan Lukáš Rousek, nejvíc reprezentačních startů mají na kontě Tomáš Zohorna (94) a Jakub Krejčík (93).

Česká reprezentace se sejde v pondělí 9. prosince v Plzni, kde bude společně tři dny trénovat. Ve čtvrtek tam národní tým od 18:30 hodin vyzve mistry světa z Finska, den poté odletí do Moskvy, kde hokejisté sehrají utkání proti domácí sborné a v neděli závěrečnou bitvu se Švédy.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace české reprezentace na Channel One Cup 2019:

Brankáři (3):
Roman Will (Rögle, Švédsko), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL), Šimon Hrubec (Kunlun, KHL).

Obránci (9):
Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Ondřej Vitásek (Chabarovsk, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Krejčík (Oulu, Finsko), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno), Marek Hrbas (BK Mladá Boleslav), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň).

Útočníci:
Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Jiří Sekáč (CSKA Moskva, KHL), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka (oba Čeljabinsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Martin Zaťovič (HC Kometa Brno), Michal Birner, Tomáš Filippi (oba Bílí Tygři Liberec), David Tomášek, Lukáš Rousek (oba HC Sparta Praha), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary).

Náhradníci:

Brankáři:
Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň).

Obránci:
Vladimír Eminger (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Galvas (Jukurit Mikkeli, Finsko), Petr Kalina (HC Sparta Praha), Filip Pavlík (Mountfield HK).

Útočníci:
Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Jiří Smejkal (HC Sparta Praha), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Šimon Stránský (HC VÍTKOVICE RIDERA).

Realizační tým:
Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti: Robert Reichel, Karel Mlejnek a Miloš Říha ml.
Manažer: Jan Černý.
Trenér brankářů. Zdeněk Orct.
Video trenér: Josef Janča.
Kondiční trenér: Jan Snopek.
Lékař: MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček a Oldřich Kopecký.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program, Channel One Cupu 2019:

Čtvrtek 12. prosince:
18:00 Rusko – Švédsko (Moskva)
18:30 Finsko – Česko (Plzeň)

Sobota 14. prosince:
9:00 Finsko – Švédsko (Moskva)
13:00 Rusko – Česko (Moskva)

Neděle 15. prosince:
12:00 Česko – Švédsko (Moskva)
14:00 Rusko – Finsko (Petrohrad, fotbalová Gazprom Aréna)

Foto: Karel Švec, Český hokej

Další program české reprezentace v sezoně 2019-20:

Beijer Hockey Games 2020 ve Švédsku:

6. února: Česko – Švédsko
8. února: Finsko – Česko
9. února: Rusko – Česko

Euro Hockey Challenge – duben 2020

Dvě utkání s Rakouskem (venku, doma)
Dvě utkání s Německem (obě v Německu)
Dvě utkání se Slovenskem (obě v Česku)

Carlson Hockey Games 2020 v Česku:

30. dubna: Finsko – Česko
2. května: Česko – Švédsko
3. května: Česko – Rusko

Mistrovství světa 2020 – základní skupina v Lausanne:

8. května: Švédsko – Česko
9. května: Bělorusko – Česko
11. května: Česko – Kanada
13. května: Česko – Velká Británie
16. května: Slovensko – Česko
18. května: Česko – Dánsko
19. května: Česko – Německo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz