Jízdní řád CHL: Plzeň, Hradec a Oceláři začnou doma, Kometa v Bělorusku

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Během mistrovství světa byl v Kodani rozlosován další ročník hokejové Ligy mistrů. Nyní soutěž zná také přesný zápasový harmonogram základních skupin. Tři ze čtyř českých zástupců začnou na domácí půdě. Plzeň vyzve švýcarské Lugano, Hradec Králové hostí německý Norimberk a v Třinci se představí švédský Djurgaarden. Mistrovská Kometa naopak začne venku na ledě běloruského Grodna.

Plekanec Chance liga

Už v pořadí pátá sezona Ligy mistrů vypukne o něco později než v předchozích ročnících. První střetnutí jsou na programu až ve čtvrtek 30. srpna, nový ročník otevře souboj Plzně s Luganem. Zbylé české trio do soutěže vstoupí až poslední srpnový den, postupně půjdou do boje Hradec Králové proti Norimberku, Třinec proti Djurgaardenu a Brno v Grodně.

A na koho dále extraligové týmy narazí v prvním hracím týdnu? Indiáni na Jyväskylä, Oceláři na Tapparu, Mountfield na Rouen a Kometu čeká trip do Berlína. Poslední boje jsou na programu 16. a 17. října. Doma se na závěr představí jenom Východočeši, kteří hostí Oulu. Mistr zajíždí na led Zugu, vicemistr do Hamaru a vítěz základní části do Banské Bystrice.

V každé skupině hrají čtyři týmy, do play off postupují vždy dva nejlepší, tj. celkem šestnáctka celků. Osmifinále, čtvrtfinále a semifinále se budou hrát tradičně na dvě utkání, finále potom rozhodne jediný zápas, který naposledy vyhrála finská Jyväskylä, která tak ukončila švédskou vládu, když předtím slavily dvakrát Frölunda a v premiérovém roce Lulea.

Program základních skupin CHL 2018–19

Čtvrtek 30. srpna:
17:00 HC Škoda Plzeň – HC Lugano

18:30 Växjö Lakers – SC Bern
19:30 HC 05 Banská Bystrica – JYP Jyväskylä
19:45 ZSC Lions Curych – Aalborg Pirates
20:20 Vídeň Capitals – Frölunda HC
20:30 Cardiff Devils – Red Bull Salcburk

Pátek 31. srpna:
17:00 Mountfield HK – Norimberk Ice Tigers
17:30 GKS Tychy – IFK Helsinky
17:30 HC Oceláři Třinec – Djurgaarden
18:00 Kärpät Oulu – Rouen Dragons
18:00 Něman Grodno – HC Kometa Brno
18:30 Malmö Redhawks – TPS Turku
19:30 Eisbären Berlín – EV Zug
19:30 Storhamar – Tappara Tampere
19:30 Red Bull Mnichov – Junosť Minsk
19:45 HC Bolzano – Skelleftea AIK

Sobota 1. září:
15:00 Växjö Lakers – Red Bull Salcburk
16:30 HC Škoda Plzeň – JYP Jyväskylä
19:00 HC 05 Banská Bystrica – HC Lugano
19:45 ZSC Lions Curych – Frölunda HC
20:00 Cardiff Devils – SC Bern
20:20 Vídeň Capitals – Aalborg Pirates

Neděle 2. září:
15:00 Malmö Redhawks – Junosť Minsk
15:30 GKS Tychy – Skelleftea AIK
16:00 Něman Grodno – EV Zug
17:00 Red Bull Mnichov – TPS Turku
17:00 Eisbären Berlín – HC Kometa Brno
17:30 HC Oceláři Třinec – Tappara Tampere
17:30 Mountfield HK – Rouen Dragons
18:00 Storhamar – Djurgaarden
18:00 Kärpät Oulu – Norimberk Ice Tigers
18:30 HC Bolzano – IFK Helsinky

Čtvrtek 6. září:
18:00 IFK Helsinky – HC Bolzano
18:00 TPS Turku – Red Bull Mnichov
18:00 HC Kometa Brno – Něman Grodno
18:00 Junosť Minsk – Malmö Redhawks
18:30 Frölunda HC – ZSC Lions Curych
18:30 Skelleftea AIK – GKS Tychy
19:30 Aalborg Pirates – Vídeň Capitals
19:30 Red Bull Salcburk – Cardiff Devils
19:45 SC Bern – Växjö Lakers

Pátek 7. září:
18:00 Tappara Tampere – Storhamar
18:00 JYP Jyväskylä – HC Škoda Plzeň
18:30 Djurgaarden – HC Oceláři Třinec
19:30 Norimberk Ice Tigers – Mountfield HK
19:45 EV Zug – Eisbären Berlín
19:45 HC Lugano – HC 05 Banská Bystrica
20:00 Rouen Dragons – Kärpät Oulu

Sobota 8. září:
15:00 Frölunda HC – Vídeň Capitals
15:00 Skelleftea AIK – HC Bolzano
17:00 EV Zug – Něman Grodno
18:00 TPS Turku – Malmö Redhawks
18:00 IFK Helsinky – GKS Tychy
19:00 Aalborg Pirates – ZSC Lions Curych
19:45 SC Bern – Cardiff Devils
20:20 Red Bull Salcburk – Växjö Lakers

Neděle 9. září:
15:15 Rouen Dragons – Mountfield HK
15:30 Djurgaarden – Storhamar
16:00 Junosť Minsk – Red Bull Mnichov
17:00 HC Kometa Brno – Eisbären Berlín
17:00 Norimberk Ice Tigers – Kärpät Oulu
18:00 Tappara Tampere – HC Oceláři Třinec
18:00 JYP Jyväskylä – HC 05 Banská Bystrica
19:45 HC Lugano – HC Škoda Plzeň

Úterý 9. října:
17:00 HC Škoda Plzeň – HC 05 Banská Bystrica
17:30 HC Oceláři Třinec – Storhamar
18:00 IFK Helsinky – Skelleftea AIK
18:00 TPS Turku – Junosť Minsk
18:00 Kärpät Oulu – Mountfield HK
18:30 Djurgaarden – Tappara Tampere
18:30 Växjö Lakers – Cardiff Devils
18:30 Frölunda HC – Aalborg Pirates
19:30 Red Bull Mnichov – Malmö Redhwks
19:45 ZSC Lions Curych – Vídeň Capitals
19:45 HC Lugano – JYP Jyväskylä

Středa 10. října:
17:30 GKS Tychy – HC Bolzano
18:00 HC Kometa Brno – EV Zug
19:30 Eisbären Berlín – Něman Grodno
19:45 SC Bern – Red Bull Salcburk
20:00 Rouen Dragons – Norimberk Ice Tigers

Úterý 16. října:
18:00 Něman Grodno – Eisbären Berlín
18:00 Tappara Tampere – Djurgaarden
18:00 JYP Jyväskylä – HC Lugano
18:30 Skelleftea AIK – IFK Helsinky
18:30 Malmö Redhawks – Red Bull Mnichov
19:00 Storhamar – HC Oceláři Třinec
19:30 Vídeň Capitals – ZSC Lions Curych
19:30 Aalborg Pirates – Frölunda HC
19:30 Norimberk Ice Tigers – Rouen Dragons
19:45 EV Zug – HC Kometa Brno
19:45 HC Bolzano – GKS Tychy
20:30 Cardiff Devils – Växjö Lakers

Středa 17. října:
17:00 HC 05 Banská Bystrica – HC Škoda Plzeň
18:00 Junosť Minsk – TPS Turku
18:00 Mountfield HK – Kärpät Oulu
19:30 Red Bull Salcburk – SC Bern

Složení základních skupin CHL 2018-19

Skupina A: ZSC Lions Curych (Švýcarsko), Vídeň Capitals (EBEL), Frölunda HC (Švédsko), Aalborg Pirates (Dánsko).

Skupina B: Red Bull Mnichov (Německo), TPS Turku (Finsko), Malmö Redhawks (Švédsko), Junosť Minsk (Bělorusko).

Skupina C: HC Bolzano (EBEL), Skelleftea AIK (Švédsko), IFK Helsinky (Finsko), GKS Tychy (Polsko).

Skupina D: HC Kometa Brno, Eisbären Berlín (Německo), EV Zug (Švýcarsko), Něman Grodno (Bělorusko).

Skupina E: Djurgaarden (Švédsko), Tappara Tampere (Finsko), HC Oceláři Třinec, Storhamar (Norsko).

Skupina F: Kärpät Oulu (Finsko), Mountfield HK, Norimberk Ice Tigers (Německo), Rouen Dragons (Francie).

Skupina G: Växjö Lakers (Švédsko), SC Bern (Švýcarsko), Red Bull Salcburk (EBEL), Cardiff Devils (Velká Británie).

Skupina H: JYP Jyväskylä (Finsko), HC Škoda Plzeň, HC Lugano (Švýcarsko), HC 05 Banská Bystrica (Slovensko).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz