Jízdní řád CHL: Oceláři začnou s Iry, Sparta s Dány a Hradec ve Švédsku

Foto: Facebook Tipsport extraligy

Během mistrovství světa byl v Tampere rozlosován další ročník hokejové Ligy mistrů, teď už soutěž zná i zápasový harmonogram základních skupin. Mountfield začne 1. září na ledě švédské Frölundy, den nato Oceláři vyzvou severoirský Belfast a Sparta dánský Aalborg.

Hradec Králové dál ve skupině narazí na francouzský Grenoble a německý Berlín, Třinec poměří síly ještě se švédskou Skellefteou a švýcarským Davosem a dalšími soky Pražanů budou švédská Lulea a finské Mikkeli.

Poslední kolo základní fáze Ligy mistrů je na programu 11. a 12. října. Soutěže se tradičně zúčastní 32 klubů. Ty jsou rozděleny do osmi skupin, přičemž postup do osmifinále play off si zajistí dva nejlepší z každé skupiny.

Program českých utkání

Čtvrtek 1. září:
19:05 Frölunda Indians – Mountfield HK

Pátek 2. září:
17:00 HC Oceláři Třinec – Belfast Giants
19:30 HC Sparta Praha – Aalborg Pirates

Sobota 3. září:
18:30 Brûleurs de Loups de Grenoble – Mountfield HK

Neděle 4. září:
15:05 Skelleftea AIK – HC Oceláři Třinec
16:00 HC Sparta Praha – Lulea Hockey

Čtvrtek 8. září:
17:30 Mountfield HK – Brûleurs de Loups de Grenoble

Pátek 9. září:
17:00 HC Oceláři Třinec – Skelleftea AIK
19:30 Aalborg Pirates – HC Sparta Praha

Sobota 10. září:
16:00 Mountfield HK – Frölunda Indians

Neděle 11. září:
15:05 Lulea Hockey – HC Sparta Praha
17:00 Belfast Giants – HC Oceláři Třinec

Úterý 4. října:
18:00 Jukurit Mikkeli – HC Sparta Praha
19:45 HC Davos – HC Oceláři Třinec

Středa 5. října:
19:30 Eisbären Berlín – Mountfield HK

Úterý 11. října:
17:30 HC Oceláři Třinec – HC Davos
19:30 HC Sparta Praha – Jukurit Mikkeli

Středa 12. října:
17:30 Mountfield HK – Eisbären Berlín

Základní skupiny CHL

Skupina A: Luleå (Švédsko), Jukurit (Finsko), Sparta Praha (Česko), Aalborg (Dánsko).

Skupina B: Zug (Švýcarsko), Wolfsburg (DEL), Turku (Finsko), Lublaň (Slovinsko).

Skupina C: Tappara Tampere (Finsko), Mnichov (DEL), Rapperswil (Švýcarsko), Slovan Bratislava (Slovensko).

Skupina D: Rögle (Švédsko), ZSC Lions (Švýcarsko), Fehérvár (ICEHL), Katovice (Polsko).

Skupina E: Salcburk (ICEHL), Fribourg (Švýcarsko), Ilves Tampere (Finsko), Stavanger (Norsko).

Skupina F: Färjestad (Švédsko), Villach (ICEHL), Straubing (DEL), Krakov (Polsko).

Skupina G: Eisbären Berlín (DEL), Mountfield HK (Česko), Frölunda (Švédsko), Grenoble (Francie).

Skupina H: Třinec (Česko), Skellefteå (Švédsko), Davos (Švýcarsko), Belfast (Velká Británie).

Foto: André Burri, championshockeyleague.com

Přehled vítězů CHL

2022: Rögle BK (Švédsko)
2021:
 –
2020: Frölunda HC (Švédsko)
2019: Frölunda HC (Švédsko)
2018: JYP Jyväskylä (Finsko)
2017: Frölunda HC (Švédsko)
2016: Frölunda HC (Švédsko)
2015: Luleå HF (Švédsko)

Foto: Twitter Champions Hockey League

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz