Jízda v Lize mistrů a obhajoba bronzu. Jsem na kluky hrdý, hlásí kouč Čihák

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Skončili těsně před branami finále, ale až zklamání odezní, jistě budou v Plzni hodnotit uplynulý ročník jako úspěšný. „Je to tak, jsem na kluky hrdý,“ pokyvuje trenér Ladislav Čihák.

HokejkaTV

Plzeň válela v Lize mistrů, kde v úvodních deseti zápasech nenašla přemožitele a zastavil ji až v semifinále pozdější šampión z Göteborgu, ale doma jí to dlouho nešlo podle představ. Až po příchodu Jana Kováře se výrazně zvedla a rázem byla jedním z favoritů na titul.

Ve čtvrtfinále přetlačila Moru, ale v semifinále už klíčovou sedmou bitvu nezvládla a sklonila se před Oceláři. „Byla to krásná a vyrovnaná série, diváci se stoprocentně museli bavit. Hodně se to přelévalo, vedli jsme 2:0, poté prohrávali 2:3,“ líčí plzeňský hlavní trenér.

„Bylo mi ctí s takovým týmem pracovat.“

Za klíčová označuje domácí zaváhání po dvou triumfech ve Slezsku. „Tam jsme měli alespoň jeden zápas urvat, ale bohužel se tak nestalo.“ Čím to? „Těžko hledat nějaké příčiny, ale oni hrají venku o něco lépe než doma,“ myslí si Ladislav Čihák po prohře 3:4 na zápasy.

„Hned jsem to říkal klukům v kabině. Jsem na ně strašně hrdý a bylo mi ctí s takovým týmem pracovat. Udělali jsem semifinále Ligy mistrů, semifinále extraligy, obhájili bronz…Teď jsme zklamaní, ale jsem hrdý na to, co mančaft letos dokázal,“ pokyvuje Ladislav Čihák.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

„Musíme být taky nohama na zemi a respektovat sílu extraligy a všech soupeřů, někteří z nich nedosáhli ani na play off, další na medaile. O to víc jsem na to hrdý a strašně rád, že se nám to podařilo,“ dodává sedmatřicetiletý kouč, který v plzeňském týmu vidí potenciál.

„Máme tam spoustu mladých kluků, kteří sbírají zkušenosti. Musíme být dál trpěliví a dobře pracovat. Příští sezonu třeba o ten jeden zápas budeme šťastnější my a podaří se nám vysněné finále, ale cesta je ještě strašně dlouhá,“ ví po první sezoně v roli šéfa střídačky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz