Jízda Mountfieldu, v sestavě měsíce opět plzeňské duo G&K či dva Berani

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mountfield HK předváděl v únoru parádní výkony, hlavně na hřištích soupeřů. Proto jsou právě Východočeši týmem uplynulého měsíce. V ideální sestavě nemohlo chybět úderné plzeňské duo Gulaš & Kovář. Taky se tam objevují dva zástupci Zlína, který byl v očích redakce Hokej.cz překvapením měsíce.

NHL 20

Tým měsíce – Mountfield HK

Dlouho jsme váhali, koho týmem měsícem zvolit. Vzhledem k vítězné šňůře na ledech soupeřů jsme nakonec ukázali na královéhradecký Mountfield. Z osmi únorových utkání hráli Východočeši hned šest venku a pět z nich vyhráli. Bez bodu odešli v únoru jen v posledním klání proti Liberci.

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Marek Čiliak (G, HC Kometa Brno)
Vrátil se v takové formě, ve které si ho všichni pamatují. Comeback Marka Čiliaka do dresu Komety je zatím impozantní. V únoru odchytal šest utkání, ve dvou z nich vůbec nekapituloval a celkově zlikvidoval 94,14 % všech střel, které na něj letěly. 

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Mislav Rosandič (O, Mountfield HK)
Jediný zástupce nejlepšího týmu měsíce. Čtyřiadvacetiletý slovenský zadák se stává pro Východočechy čím dál důležitější součástí. V únoru zaznamenal tři góly (z toho jeden vítězný), dvě asistence a k tomu přidal šest kladných bodů do tabulky pravdy.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Ralfs Freibergs (O, PSG Berani Zlín)
Jeden gól, čtyři asistence a +9 bodů ve statistice +/-. Lotyšský zadák i letos táhne defenzívu zlínských Beranů. V únoru přispěl k tomu, že jeho celek udělal důležité kroky směrem k tomu, aby si zahrál ve vyřazovací části.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Tomáš Fořt (Ú, PSG Berani Zlín)
Jedno z nejpříjemnějších překvapení aktuálního ročníku. Šestadvacetiletý rodák ze Zlína má na svém kontě už 33 bodů (17+16), čímž už víc jak o polovinu překonal své maximum z minulé sezony (16 bodů). V února zapsal 10 bodů (6+4).

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Jan Kovář (Ú, HC Škoda Plzeň)
Dvorní nahrávač Milana Gulaše se podruhé za sebou objevuje v sestavě měsíce. Od svého návratu do plzeňského dresu si stále drží fantastický průměr víc jak bodu na utkání – 27 zápasů/32 bodů (7+25). Během uplynulého měsíce zaznamenal 12 bodů (2+10).

Milan Gulaš (Ú, HC Škoda Plzeň)
Podruhé v řadě se Milan Gulaš stává nejlepším hráčem měsíce. Měli jsme vlastně jinou možnost? Jeho 16 bodů včetně pětigólového představení proti Zlínu a posunutí se do čela kanadského bodování soutěže nám moc jiných variant nenabídlo.

Foto: hcskoda.cz

Překvapení měsíce

PSG Berani Zlín
Jasně, devítigólová nálož od Plzně je velká kaňka, jenže... jednalo se o jediný zápas, v němž Zlín během druhého měsíce kalendářního roku nebral ani bod. Padl ještě jednou, a to hned na začátku měsíce, kdy po nájezdech podlehl Vervě. Jinak ale Berani všechna ostatní střetnutí zvládli, čímž výrazně pokročili ve snaze zahrát si play off.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz