Jízda Energie, návraty legend aneb 10+1 událostí za rok 2018

31. prosince 2018, 19:01

Marek Hedbávný

Je 31. prosinec 2018 – ideální čas k bilancování brzy už minulého roku. Co se za posledních dvanáct měsíců událo v Chance lize?

Jágr Chance liga

Karlovarská dominance

Energie hrála v první lize jen rok. Po sestupu udržela většinu extraligového týmu, vhodně posílila a soutěží doslova prolétla. S nemalým náskokem vyhrála základní část, v play off ani jednou neprohrála a pak – na úkor Jihlavy – zvládla i baráž.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Král Novotný

Jedním z hrdinů karlovarského mužstva byl Filip Novotný. V základní části měl úspěšnost zákroků 94,90 % a průměr inkasovaných gólů 1,28. No a v play off dokázal tahle fenomenální čísla ještě vylepšit: na 96,97 % a 0,87 G/Z.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Budějovický krach

České Budějovice před sezonou přivedly Zdeňka Kutláka, Václava Nedorosta, pak je posílil Petr Vampola a udržely Filipa Nováka... Jenže Motor se nepodíval ani do baráže – nezvládl totiž semifinále proti Kladnu. Za nepovedeným ročníkem stála atmosféra v kabině, parta netáhla za jeden provaz. 

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Já na tátu, táta na mě

V přerovském útoku se spolu v minulé sezoně proháněli Karel Plášek starší a jeho syn Karel.

Karel Plášek mladší přihrává svému otci.

Karel Plášek mladší přihrává svému otci. | Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Vsetínská superlajna

Zatímco v sezoně 2017/2018 zářili Filip Novotný nebo Jakub Flek, v právě probíhajícím ročníku se mluví především o vsetínské formaci s Vítem Jonákem, Antonínem Pechancem a Lubošem Robem. Všichni tři se drží v elitní čtyřce kanadského bodování.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Jaromír Jágr

V uplynulém roce nebylo v první lize větší události než návrat Jaromíra Jágra do Kladna. Zajímavá byla především jeho premiéra: zahrál si totiž proti Petru Nedvědovi, který se v dresu Benátek nad Jizerou rozloučil s kariérou. Škoda, že se poté Jágr zranil a zatím nezasáhl ani do nové sezony.

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr po zápase Benátek s Kladnem.

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr po zápase Benátek s Kladnem. | Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Tomáš Plekanec

Ne, není to sen. Je to sice neuvěřitelné, ale v Chance lize nepůsobí jen Jaromír Jágr, ale také další reprezentační ikona Tomáš Plekanec. Dovedou spolu Kladno k postupu?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Prospal trenérem

Výše uvedené legendy stále hrají, Václav Prospal už je v nové roli. Jako trenér vede České Budějovice. Pro druhou nejvyšší soutěž jsou podobné osobnosti skvělou reklamou.

Foto: Martin Kurfiřt

Změny v Kadani

Vypadalo to, že se licence přestěhuje do Hodonína, nakonec ale zůstala první liga v Kadani. A to díky patriotům v čele s Petrem Klímou. Budoucnost Trhačů by tedy mohla být zajímavá.

Petr Klíma se zapojil do chodu kadaňského klubu.

Petr Klíma se zapojil do chodu kadaňského klubu. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Konec třebíčských legend

Sezona 2017/2018 byla poslední pro Romana Erata i Davida Dolníčka. Druhý jmenovaný patří k největším legendám první ligy: odehrál v ní 762 utkání a získal 457 bodů.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Marketingový vzestup

Od sezony 2018/2019 mají fanoušci možnost na hokej.cz sledovat přímé přenosy ze všech zápasů. První liga navíc získala během léta silného partnera: sázkovou společnost Chance. A k tomu se už druhým rokem sbírají rozšířené statistiky. První liga zažívá velký a rychlý vzestup.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz