Jít z Boleslavi? Jako se rozejít s první láskou, glosoval Musil. Teď ho s „ex“ čeká rande

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

29. října 13:29

David Jahoda

Víc než šest let v jednom klubu. Útočník Pavel Musil vycítil, že v Mladé Boleslavi už to není ono, potřeboval poznat něco jiného, nového. Proto sám z části inicioval hostování, o které měla zájem Olomouc. Jeho debut mohl mít parádní tečku.

HokejkaSHOPvanoce

Poznat něco nového, aby se pak člověk lepší vrátil na předchozí adresu? Anebo zjistil, že objevil něco ještě lepšího? Není to tak jen ve sportu, ale i v životě. A právě v takovém duchu popisoval útočník Pavel Musil svůj (zatím dočasný) odchod z Mladé Boleslavi, kam přišel 16. října roku 2013.

„Jestli to pro mě bylo dilema? Těžko říct. Bylo to jako rozejít se s první láskou. Ale kdybych se nerozešel se svoji první láskou, nepoznám svoji manželku, která je výborná. Hodnotil bych to takhle,“ řekl až poeticky Musil v rozhovoru po utkání proti Vítkovicím, v němž si odbyl za svůj nový tým premiéru.

Za Bruslaře v aktuální sezoně zapsal v tři body (2+1) za deset zápasů. Ani jarní play off ho nezastihlo v úchvatné formě - 10 utkání, dva body (0+2). Nic, s čím by byl spokojený. Vždyť v ročníku 2016/17 nasbíral dokonce 28 bodů.

Proto si sedl s klubovým vedením. „Samozřejmě, bavili jsme se o tom,“ kývl. A upeklo se z toho hostování v Olomouci do konce sezony. „Bylo to poměrně rychlé. Bohužel se mi v Bolce už nedařilo, tak jsem potřeboval nějaký impuls. Jsem rád, že se ozvala Olomouc a dala mi šanci. Doufám, že jim to splatím,“ uvedl.

» Hádka! Strapáč? Bezkouláctví, zuřil Petr. Motáka namíchly vulgarity

První splátku mohl zaslat na olomoucký účet hned v prvním zápase. Dobrou šanci si hbitý bruslař vytvořil v první části, ještě větší měl pak ale v prodloužení. „Těžko se mi to hodnotí. Bylo by to hezké, ale budu pracovat dál, aby to příště dopadlo dobře,“ říkal přesvědčivě.

Jeho přesun se ohlásil až v sobotu v odpoledních hodinách. Kolik toho vlastně před zápasem stihl? „Přijel jsem v sobotu večer, ubytoval jsem se na hotelu, ráno jsem byl na rozbruslení, a pak zápas,“ prozradil.

Nic si z toho ale nedělal, bral to pozitivně. „Myslím si, že pro mě bylo lepší jít rovnou do toho zápasu, že jsem se nestihl ani nijak rozkoukávat. Prostě jsem byl hozený do vody. Podle mě jsem si s klukama v lajně sedl (s Vojtěchem Tomečkem a Lukášem Klimkem, pozn. red.), hráli výborně. Budu pracovat, abych se taky zvedl.“

„Myslím si, že pro mě bylo lepší jít rovnou do toho zápasu, že jsem se nestihl ani nijak rozkoukávat.“

Mora proti Vítkovicím prohrála sedmé z posledních osmi duelů, přitom v zápase vedla o dvě branky. V jakém stavu objevil Musil olomouckou kabinu před utkáním? „Bylo to cítit, že se tolik nedaří, ale zároveň musím říct, že když jsme vlezli na led, tak z toho týmu bylo cítit odhodlání, že chce konečně vyhrát. Hrozně moc,“ nechal se slyšet.

„Když do toho půjdeme takhle, tak se to určitě zlepší.“

Kdy na to dojde? Třeba hned v úterý. Kde? Hádejte dvakrát... v Mladé Boleslavi, kde čeká Pavla Musila rande s jeho „ex“.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz