Jihlavu posílí Miroslav Svoboda. Havířov vyzkouší Dvořáčka

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Je to logický tah. Jihlava potřebuje k Jakubu Škarkovi a Lukáši Sáblíkovi ještě jednoho brankáře – a tak se předběžně dohodla s Miroslavem Svobodou. Další novinkou z WSM Ligy je příchod útočníka Davida Dvořáčka do Havířova. Prozatím na zkoušku.

Nový fanshop

V týmu Ocelářů panuje velká konkurence, platí to i pro post gólmana. Místo mezi třemi tyčemi si chtějí vydobýt Šimon Hrubec, Peter Hamerlík a Juraj Šimboch. Svoboda tak stejně jako v předcházejících dvou ročnících míří do WSM Ligy.

Ne však na farmu do Frýdku-Mísku, ale do Jihlavy.

„Chci mít co nejlepší sezonu, dělal jsem pro to všechno. Poctivě jsem celou dobu trénoval a přizpůsobil celé léto," uvedl pro hokej.cz. „Příští sezona musí být lepší než ta předchozí, pak bych rád vyrazil do ciziny. Hrozně mě to láká."

Přípravu si zpestřil účastí na nováčkovském kempu Edmontonu Oilers, který ho v roce 2015 po povedeném mistrovství světa juniorů draftoval z 208. pozice. Z Kanady pak letěl rovnou do Švýcarska, kde proběhl speciální brankářský kemp.

Další zkušenosti bude Svobodovi předávat Petr Jaroš, uznávaný trenér gólmanů na klubové i mezinárodní scéně. „Potřebuji chytat. Co nejvíc!" hlásí ambiciózní mladík.

Jeho příchod ještě není oficiálně dotažený, podepsání smlouvy už by ale mělo být formalitou.

„Chci mít co nejlepší sezonu, dělal jsem pro to všechno. Poctivě jsem celou dobu trénoval."

Jeho budoucí parťák Jakub Škarek má nově vyřízeny střídavé starty do Sparty. „Podle předběžné dohody by mu Sparta měla dát šanci v Lize mistrů a Tipsport extralize. Na tom, kdy a které zápasy to budou, se budeme průběžně domlouvat,“ uvedl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban.

Hráči HC Dukla Jihlava v přípravě

Gólmani: Jakub Škarek, Lukáš Sáblík, Miroslav Svoboda (předběžná dohoda)

Obránci: Jiří Dobrovolný, Tomáš Kaláb, Alexandr Grebeňjuk, Vlastimil Bilčík, Jiří Říha, David Kajínek, Filip Dundáček, Václav Půža

Útočníci: Michal Důras, Josef Skořepa, Tomáš Čachotský, Filip Seman, Richard Diviš, Lukáš Jícha, Lukáš Anděl, Filip Stoklasa, David Březina, Jevgenij Kondratěv, Marek Pulkrab

Miroslav Svoboda.

Miroslav Svoboda. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

David Dvořáček do Havířova


Havířovu se rýsuje zajímavá posila. Na zkoušku přichází čtyřiadvacetiletý David Dvořáček.

Rychlý útočník loni nastupoval za Kladno. V jeho dresu sehrál 54 utkání a připsal si 18 kanadských bodů (6+12). V první lize působil také v Litoměřicích a Havlíčkově Brodě. Pět desítek startů pak zaznamenal v pražské Spartě, které je kmenovým hráčem.

Je bývalým mládežnickým reprezentantem, který má zkušenosti z finské juniorky. Dva zápasy dokonce sehrál v tamější SM-liize.

AZet v poslední době nelení. Už přivedl slovenského zadáka Marcela Petrana a před nedávnem i odchovance Marka Haase. Na střídavé starty přivedl Tomáše Drtila a otestuje Radima Valchaře.

Hráči AZ Havířov v přípravě

Brankáři: Marek Laco, Kamil Šimeček

Obránci: Jiří Krisl, Karol Korím, Tomáš Drtil, Marcel Petran, Martin Lenďák, Jakub Peslar, David Nesvadba, David Bahounek, Marek Charvát, David Chroboček

Útočníci: Antonín Pechanec, Michal Sztefek, Jan Maruna, Marek Kalus, Marek Haas, Václav Meidl, David Dvořáček, Radovan Cútt, Radim Valchař, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Dominik Matula, Samuel Ollender, Jakub Orság, Radek Pořízek

David Dvořáček.

David Dvořáček. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz