Jihlavští střelci zase mlčeli. Žádné hlavy dolů, jdeme dál, velí Čachotský

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

22. listopadu 2017, 15:51

Milan Sochor

Nováček soutěže měl šanci odlepit se ode dna extraligové tabulky, když v posledních dvou kolech narazil na soupeře, kteří zatím nasbírali jen o pár bodů víc. Jenže po porážce v Litvínově nestačil ani na Liberec. Navíc znovu nevstřelil ani branku. Tentokrát Severočechům podlehl 0:2 a jeho trápení se prohlubuje.

NHL 20

Největší bolístkou Dukly je koncovka, mnohdy jí chybí i pověstné štěstíčko. „Štěstí přeje připraveným. Myslím, že nám proti Liberci místy chyběl trošku i pohyb. Ale snahu a bojovnost nám nemůže nikdo upřít,“ hodnotí jihlavský kapitán. Víru ovšem neztrácí. „Momentálně se nám nedaří, ale věřím, že se zvedneme. Začneme vyhrávat, uděláme sérii a dotáhneme se zpátky k týmům před námi.“

Domácí se nemohou opřít ani o přesilovky. Jaroslava Januse v nich příliš nezaměstnali. „Protihráči zblokovali spoustu střel. Beci se je snažili prostřelit, ale vždycky trefili buď jejich, nebo dokonce i našeho hráče. Chybí nám štěstí, abychom je obstřelili, nebo třeba trefili někoho před bránou, od koho by se tam puk odrazil. Chodíme před bránu, střely se tam snažíme posílat, ale zatím bohužel trefujeme prvního hráče,“ lituje Tomáš Čachotský.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec

Chvílemi to vypadá, že jsou jihlavští střelci snad prokletí. Teď si přejí, aby kletbu zlomili gólem. A je jedno jakým, ať je třeba škaredý. „Klidně. Nějaký flusbrok prostě. Nevím, nepadá nám to tam, nemůžeme to prostřelit, nemůžeme puk dostat do brány. Ale pokud vím, ještě není ani půlka, takže žádné hlavy dolů. Jdeme dál,“ burcuje lídr mužstva z Vysočiny.

Nepříjemnou auru kolem soupeřova brankáře mohl hned v první periodě odčarovat Josef Skořepa. „Jiras s Kubaldou (Tomáš Jiránek s Tomášem Kubalíkem, pozn. red.) bojovali, jak mohli. Pak se puk dostal ke mně, plácnul jsem do něj aspoň bekhendem. Myslím, že ani sám gólman neví, jak to chytil. Ale to je přesně ono. Vytvoříme si šanci a prostě to tam nepadne. Musíme dát gól třeba tělem. Jako minulý zápas, kdy jsem dával nohou, a pak to začalo jít. Musíme tomu věřit.“

Ztráta svěřenců Petra Vlka narůstá, tým však skepsi nepropadá. „Ne, trenéři nás v tomhle drží, ať si z toho nic neděláme. Hlava musí fungovat dobře, abychom nebyli zklamaní. Ať si nic neděláme z toho, když se nepovede přesilovka a lidi pískají. Fanoušci fandí dobře, i když někdy pískají, ale na ledě si to musíme uhrát prostě sami,“ popisuje centr první formace náladu v kabině.

Týmy mají za sebou náročný program. Čtyři kola se namačkala do sedmi dnů. „Před tím byl týden volno, ale popravdě řečeno, bylo toho docela dost. Jsme rádi, že teď máme regeneraci a odpočineme si. Ve čtvrtek se zase sejdeme a v pátek do Hradce,“ vyhlíží útočník, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem Jihlavy úterního utkání, další bitvu o body a možnost přiblížit se soupeřům před sebou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz