Jihlavští brankáři dřou. Vyroste pod trenérem Jarošem další talent?

Foto: Petr Jaroš, hcdukla.cz

Gólmani prvoligové Dukly mají vlastní tréninkový plán. „Brankář se pohybuje v prostoru dvakrát tři metry, a proto by měla být jeho příprava odlišná. Je super, že se nám podařil tento systém zavést,“ říká v rozhovoru pro hcdukla.cz trenér Petr Jaroš.

HokejkaTV

Post gólmana, to byla vždy silná stránka Dukly. I díky radám od Petra Jaroše, který kdysi pomáhal třeba české, norské, slovenské nebo běloruské reprezentaci.

Za Jihlavu v posledních letech chytali Jakub Škarek, Miroslav Svoboda, David Rittich, Josef Kořenář, David Honzík nebo Filip Novotný, kteří se toho během angažmá v Dukle hodně naučili a přesunuli se na zajímavé adresy.

Po podobné cestě by se určitě rádi vydali i současní jihlavští brankáři Jan Brož s Ondřejem Chaloupkem.

„Naše příprava zahrnuje vše podstatné. Děláme sílu nohou, výbušnost, zapojení hlubokých svalů a posílení trupu. Máme gólmanskou abecedu obratnosti a posilování a kontrolu těla s vlastní váhou,“ líčí Jaroš v rozhovoru na klubových stránkách.

„Děláme agility žebřík, krátké sprintíky vpřed, vzad a bokem. Jednotlivá cvičení doplňujeme hrami jako je fotbálek a basketbal. Pak je tu taky gymnastika a všeobecná obratnost. Takového tréninku není nikdy dost,“ vypráví. A smutně dodává: „V dnešní době se ale toto už běžně na školách nedělá a bohužel ani na sportovní škole!“

Nechybějí ani nepopulární výběhy schodů, sprinty do kopců nebo kondiční plavání. Mnohem příjemnější aktivitou, která zpestří přípravu, jsou doplňkové sporty: hlavně badminton a squash.

A protože má Jihlava tréninkovou halu, už od června se mohou brankáři připravovat i na ledě.

Na trénincích ovšem chybí Niklas Lundström. „Připravuje se doma ve Švédsku, stejně jako minulé léto a jako roky před tím," vysvětluje Jaroš.

„V kontaktu jsme ale pravidelně a znám jeho program letní přípravy. Trénuje s dalšími hráči a kondičním trenérem. Spolu jsme řešili, na co je třeba se zaměřit. Je to profesionál a minulé léto přijel dobře připravený. To stejné očekávám letos před nástupem na led,“ věří Jaroš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz